КИЇВ

Табачник хоче заборонити київським абітурієнтам «гратися» кримськотатарською мовою на ЗНО

0

Наступного року Міністерство освіти має намір змінити правила вибору мови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання

Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив глава відомства Дмитро Табачник.

Згідно зі змінами, які планується ввести до правил вибору мови для проходження ЗНО, право пройти оцінювання знань недержавною мовою матиме кожен, «проте потрібно буде довести, що людина отримувала освіту саме тією мовою, яку вона обрала».

За словами глави Міносвіти, така необхідність виникла через те, що деякі зареєстровані на ЗНО виявляють бажання пройти тестування регіональними мовами з принципу чи заради інтересу.

Табачник зазначив, що був випадок, коли один і той самий абітурієнт «замовляв один тест кримськотатарською мовою, другий угорською, третій польською. На запитання, навіщо, він відповів, що хоче визначити рівень своїх знань».

«Житель Києва вибрав кримськотатарську мову для проходження тесту з математики, фізики та хімії. Як він пояснив, таким чином він має намір надати моральну підтримку кримськотатарській громаді в Україні. Але при цьому використовувати отримані результати тесту при вступі у виш він не буде», - сказав Табачник.

Міністр підкреслив, що такі дії призводять до невиправданих витрат, оскільки кожен переклад коштує дуже дорого.

Разом із тим, Табачник зазначив, що лише кожен п’ятий випускник шкіл хоче проходити ЗНО не державною мовою.

«Близько 80% абітурієнтів побажали отримати робочі зошити ЗНО українською мовою. Близько 20% – іншими мовами: більшість із них – російською», - сказав Табачник.

Він зазначив, що цей показник відрізняється залежно від дисципліни: математику російською захотіли здавати більш як 20% абітурієнтів, біологію – 16%, географію – 17%, фізику – 22%.

Як повідомляли «Коментарі», в Україні для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалося 322 430 осіб, із них близько 25% – випускники минулих років. Рейтинг предметів, обраних абітурієнтами для проходження ЗНО, дещо змінився у порівнянні з минулими роками. Так, традиційно абсолютним лідером за кількістю зареєстрованих учасників тестування є обов’язкова для всіх українська мова та література. Водночас тести з математики випередили тести з історії України.

Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка. Закон передбачає, що в 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної.

Джерело фото: PHL

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus