КИЇВ

Киян заспокоїли: бензин подорожчає, але пізніше

0

Міністерство інфраструктури України поки не розглядає питання підвищення акцизного збору на бензин

Як повідомили «Коментарям» у Мінінфраструктури, про це заявив глава відомства Володимир Козак.

За його словами, на Колегії міністерства одне з питань, які розглядалися, - стан вітчизняних автомобільних доріг та заходи щодо приведення їх до нормальної якості для задоволення потреб населення.

Козак зазначив, що обговорювалося і європейський досвід: нормативи будівництва та норми утримання доріг, а також джерела фінансування.

«Міністерство вивчає досвід європейських країн, де мінімальний акциз на дизельне паливо становить приблизно 350 євро за тонну, а в Україні - лише 46 євро / т. Як приклад, було відзначено, що в Європі існує акциз на дизельне паливо, яке в рази, в десятки разів в деяких країнах вищий, ніж у нас. Отже, розглядалося питання комплексно. А ніяких ініціатив Мінінфраструктури не робило і не буде робити, оскільки це прерогатива Кабінету міністрів», - підкреслив Козак,

При цьому він додав: для підвищення акцизних зборів Кабмін насамперед повинен вивчити питання добробуту наших громадян і інші аспекти.

«Все залежить від того, як формуватиметься бюджет, які будуть доходи у населення надалі, і вже потім це питання буде стояти на порядку денному. На сьогодні ж Міністерство інфраструктури питання підвищення акцизу на дизельне паливо поки не ставить. А на бензин - навіть не розглядає», - підсумував Козак.

Як повідомляли «Київ. Коментарі», на початку квітня Козак заявив, що Мінінфраструктури планує підвищити акцизний збір на бензин і дизельне паливо до європейського рівня. За словами міністра, збільшення акцизу дозволить поліпшити якість доріг в Україні і, відповідно, підвищити рівень безпеки руху.

Раніше прем´єр-міністр Микола Азаров заявив, що стан доріг в Україні безпосередньо пов´язаний з рівнем акцизів на паливо, адже дороги в Україні будуються і ремонтуються, насамперед, за рахунок сплати акцизного збору.


Крім того, експерти «Консалтингової групи А-95» прогнозують підвищення роздрібних цін на світлі нафтопродукти в Україні в разі введення мит на їх імпорт з Білорусі.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року в Україні базова ставка акцизу для бензинів становить 198 євро за тонну, для дизпалива - 46-98 євро за тонну, залежно від рівня вмісту сірки. Раніше Мінінфраструктури ініціювало введення єдиної ставки акцизу на дизельне паливо, незалежно від вмісту в ньому сірки.

Джерело фото: PHL

 

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

18:26

Правозащитники вступились за цыган с Лысой горы

17:53

В Киеве завтра перекроют Южный мост и Харьковский путепровод

17:32

Небольшой дождь: погода на 25 апреля

16:57

Киевлян приглашают на пикник-пати в парк «Феофания»

16:18

Киевские власти прокомментировали возможное подорожание проезда в городском транспорте

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus