КИЇВ

Прокуратура відкрила 5 «справ» через незаконну вирубку столичних лісів

0

За результатами перевірки щодо законності видалення зелених насаджень на території столиці розпочато 5 кримінальних проваджень, заявлено 10 позовів, внесено 2 подання органам державної влади 

Як повідомили «Київ. Коментарі» в Генпрокуратурі, про це повідомив начальник відділу правозахисної діяльності в екологічній сфері Олександр Амплеєв.

Зокрема, встановлено, що службові особи Головного управління земельних ресурсів КМДА видали будівельному кооперативу «Автоспілка» державний акт на право власності на земельну ділянку площею понад30 га.

«При цьому вказаний документ був виданий без сплати відновної вартості зелених насаджень у сумі 53 млн. грн. Все це надало можливість кооперативу безперешкодно і безоплатно знищити майже 12 тисяч дерев і газонів», - зазначив прокурор.

За фактом зловживання владою службовими особами Головного управління розпочато кримінальне провадження, що карається позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім того, за словами Амплеєва, виявлено і інші факти правопорушень, вчинені службовцями вказаного Головного управління.

Зокрема, встановлено, що ці службові особи незаконно видали клінічній лікарні «Феофанія» державний акт на право постійного користування земельною ділянкою лісового фонду площею майже11 гау Голосіївському лісництві лісопаркового господарства «Конча-Заспа».

«Вказаний документ дозволяв проводити на цій території будівництво без відшкодування втрат лісогосподарського виробництва у розмірі 1,4 млн. грн», - додав він.

За цим фактом прокуратурою міста Києва 20 квітня 2013 також розпочато досудове розслідування

«Також, під час перевірки, нами були виявлені випадки незаконного видалення зелених насаджень при проведенні будівельних робіт й у інших районах столиці», - сказав Амплеєв.

Зокрема, унаслідок недбалості службових осіб ТОВ «Українська гідромеханіка» знищено зелені насадження без сплати їх відновної вартості на земельній ділянці площею майже40 га. Вона була відведена для створення Всеукраїнського парку пам’яті борців за свободу і незалежність України з будівництвом об’єктів рекреації та обслуговування населення.

Ще одним прикладом нехтування нормами законодавства є дії службових осіб ПАТ «Універсам № 14», які самовільно зайняли земельну ділянку та незаконно зняли поверхневий шар ґрунту із зеленими насадженнями у Дарницькому районі столиці.

Аналогічне правопорушення виявлено і у Печерському районі столиці. Так, службові особи ТОВ «Енергобуд» самовільно зайняли земельну ділянку та знищили зелені насадження.

Як зазначив Олександр Амплеєв, у результаті таких дій службові особи вказаних товариств завдали державі збитків, на суму, що становить майже 600 тис грн. За усіма вказаними фактами у квітні 2013 року прокурорами розпочато кримінальні провадження.

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

17:22

В Киеве водитель на скорости врезался в заправку

16:30

Кличко: Столичные дороги ремонтируют компании, которые могут гарантировать качество и срок эксплуатации

15:26

«Укрзализныця» запустит поезд «Киев-Бердянск-Покровск»

14:48

Киевские спасатели получили новую экипировку

14:04

В Киеве грабители напали с ножом на прохожего ради 20 гривен

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus