КИЇВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

Скарби Януковича повертаються до музеїв

0

У Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків і Національний художній музей та Музей історії Києва передано картини, які раніше перебували в Будинку з химерами і резиденції Віктора Януковича

Як повідомили «Коментарям» у прес-службі Міністерства культури, Музей мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків були повернуті 10 художніх робіт, загальна оціночна вартість яких перевищила 28 млн. грн. Ці роботи з 2013 року перебували у представницьких приміщеннях по вул. Банковій,10 (Будинок з химерами).

Найдорожча картина, яку повернули в музей - «Галантна сцена» Миколи Ланкре, представника французького класицизму, художника, який творив у стилі рококо. Картина оцінюється майже в 20 млн. грн.

Серед повернутих картин - «Лавка» (18 ст.) голландського живописця Герарда Доу, яка оцінюється в 4,3 млн. грн. і «Пейзаж» (18-19 ст.) угорського художника Пал Синет-Мерше, вартістю 4 млн. грн.

В Музей історії Києва передані 13 оригінальних картин українських класиків, загальна оціночна вартість яких, за підрахунками експертів, становить 8,8 млн. грн.

Унікальні художні полотна з 2012 року знаходилися у тимчасовому користуванні у приміщеннях Державного управління справами.

«Особливу цінність серед переданих до Музею робіт складають дві картини 50-х років Хвостенка-Хвостова Олександра Веніаміновича «Київ. Дахи» та «Площа Богдана Хмельницького». Кожна з робіт оцінюється в 1,5 млн. грн.», - зазначили в Мінкульті України.

Серед картин роботи Сергія Федоровича Шишка - «Хрещатик» (1959) і «Дніпровські далі» (1967 р.), живопис Олексія Олексійовича Шовкуненка «Зима. Сонячний день» (1948), робота «Осінь. Сонячний день» (1970) Миколи Петровича Глущенка. Оціночна вартість полотен - від 500 до 800 тис. грн.

Картини, які екс-президент Янукович залишив у своїй резиденції «Межигір´я», покажуть наступного тижня в Національному художньому музеї. Серед них - полотно Василя Полєнова «Христос і грішниця» вартістю приблизно 4 мільйони фунтів стерлінгів.

В «Межигір´я» були роботи Пабло Пікассо та Шишкіна. Всього з «Межигір´я» в Національний художній музей привезли понад півтисячі нових експонатів. Ваза і тарілка іспанського генія, ікона Покрови 17-го століття і «Місячна ніч» Івана Айвазовського.

Працівники музею збираються зробити експертизу полотен, щоб підтвердити їх достовірність.

Співробітники музею припускають, що з 19-го по 22-е лютого, коли Янукович вивозив з «Межигір´я» цінні речі, він вивіз із собою картини Босха і Рембрандта.

Як повідомляли «Коментарі», в кінці лютого активісти взяли під контроль резиденції екс-президента Віктора Януковича та екс-генпрокурора Віктора Пшонки. Будинки колишніх чиновників шокували людей своєю розкішшю.

Фото: Олександр Проценко.

Інформація за темами: Янукович, картина

Новости партнеров

Новости Trembita.info

Последние новости

17:44

До 24 мая киевляне могут бесплатно проверить здоровье

16:31

В столице пройдет фестиваль архитектуры для детей

15:58

Киевский парк оснастили кнопками вызова полиции

14:25

На Контрактовой площади выступит группа Space

13:42

В Киевской области разыскивают 16-летнюю девушку

Последние новости технологий искусственного интеллекта

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus