КИЇВ

Нажмите «Нравится»,
чтобы читать «Комментарии» в Facebook!

Спасибо, я уже с вами.

У Києві пройшов «лежачий» протест проти скорочення фінансування програм на закупівлю ліків

0

18 червня, біля будівлі Міністерства фінансів проходив «лежачий протест» проти скорочення фінансування державних програм на закупівлю ліків для смертельно хворих на СНІД, передає «ForUm».

Учасники акції вимагали від Мінфіну перерозподілу коштів з акцизів на алкогольні та тютюнові вироби і коштів виділених на ремонт приміщень міністерства на закупівлю ліків для хворих.

За словами учасника акції, глави Благодійного фонду «Пацієнти України» Дмитра Шарембея, гроші на ліки, що виділялися попередньою владою, на рівні 40% від потреб, цього року скорочено вдвічі внаслідок девальвації і введення додаткового ПДВ на ліки.

«Через недофінансування вже у вересні 22 тисячі ВІЛ-позитивних залишаться без лікування. Система в Україні побудована таким чином, що чиновник у Мінфіні сам вирішує, кому жити, а кому помирати; які програми підтримувати, а які скорочувати. У Мінфіні вважають, що недоцільно лікувати українців, а краще зробити ремонт у своєму помешканні. Ми вимагаємо, щоб вони переглянули свою політику і виділили кошти на лікування українців. Кожному, хто заходить у будинок, доводиться переступати через людей, які лежать. Це означає, що чиновники переступатимуть через людські життя, якщо не погодяться перерозподілити кошти зі своїх міністерств і відомств на рятування життя пацієнтів», - сказав Шерембей.

Люди прийшли на акцію з плакатами: «Що важливіше за моє життя?», «Порізаний бюджет дорівнює тисячам смертей», «Мінфін, не ріж життя!» «Матвійчук, врятуй мене від смерті».

Учасник акції Олександр Пономаренко додав, що фінансування завжди було проблемним. Однак активісти разом з експертами та деякими депутатами проаналізували держбюджет, і знайшли програми, на яких можна заощадити.

«У держбюджеті всі програми важливі та актуальні, але ми повинні правильно розставляти пріоритети... Ми пропонуємо не економити на соціальних виплатах, пенсіях. Ми пропонуємо зекономити на незахищених витратах, тобто на купівлі обладнання, матеріалах, поліпшенні матеріально-технічної бази міністерств», - сказав він.

За словами голови координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, Володимира Жовтяка, недофінансування програм із закупівлі ліків може призвести до смерті ВІЛ-інфікованих, а також до нового спалаху епідемії.

Інформація за темами: ліки, ВІЛ, гроші

Новости партнеров

Новости Trembita.info

Последние новости

17:10

Жителей столицы приглашают на фестиваль сыра и вина

16:54

Реку Почайна уничтожают ради строительства дороги

15:39

По проспекту Победы частично ограничат движение

14:22

Дебаты на «Олимпийском»: где смотреть прямую трансляцию

13:17

В Киеве построят крупнейший в стране скейт-парк

Последние новости технологий искусственного интеллекта

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus