Київські митники виявили у відправленні старовинну святиню (ФОТО)

Старовинну ікону знаменитої борисівської школи пересилали за кордон під виглядом фурнітури

Старовинну ікону знаменитої борисівської школи намагалися вивезти за кордон під виглядом фурнітури. Про це повідомляє Київська митниця, передають "Коментарі".

Митники Києва виявили спробу незаконного пересилання старовинної ікони кінця 19 - початку 20 століття - "Богоматері Тихвинської", що належить знаменитій школі борисівського іконописного промислу, через міжнародне поштове відправлення.

Митники виявили образ, який має ознаки старовини, під час митного контролю відправлення, що прямувало до США з України. Відправник з українського міста Покров задекларував, що картина є "фурнітурою" вартістю 1 400 гривень.

Експерти Національного художнього музею України визначили, що знайдена митниками ікона має культурну та історичну цінність.

Знахідка є іконою "Богоматір Тихвинська", яка була створена майстрами борисівського іконописного промислу на Слобожанщині. Подібне зображення Богородиці було своєрідною візитівкою української Борисівки (тепер брянська область рф).

Оскільки об'єкти національної, історичної та культурної спадщини українського народу заборонено пересилати у міжнародних поштових відправленнях, Київська митниця склала протокол про порушення митних правил. Ікона була вилучена.

Нагадуємо, що київські митники попередили вивіз до США рідкісних артефактів.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися