У Києві двоє підлітків стали жертвами сексуального насилля: яке покарання чекає на нападників
Санкції найбільш тяжкої статті передбачають до п’ятнадцяти років позбавлення волі
У Києві чоловік отримав підозру за вчинення дій сексуального характеру відносно 12-річного хлопчика. Підліток разом з батьками відпочивав у столичному парку і коли пішов до вбиральні, яка знаходилась неподалік, за ним зайшов невідомий чоловік.
Про це повідомляє МВС України.
Нападник силою заштовхав хлопця у кабінку та намагався зґвалтувати. На крики дитини забіг перехожий, вибив двері кабінки та тримав зловмисника до приїзду правоохоронців. Нападника правоохоронці затримали й повідомили йому про підозру у скоєнні кримінального правопорушення. Йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Також у квітні 41- річний чоловік зґвалтував 12-річну дівчинку. Він познайомився з дитиною в інтернеті та тривалий час листувався з нею, а згодом запросив на побачення. Після прогулянки підліток хотіла поїхати додому, але новий знайомий наполіг піти слідом за ним. Таким чином чоловік оманою завів дитину у свій гараж. 41-річний киянин наказав дівчинці вимкнути телефон та змусив вжити амфетамін, після чого вона стала погано себе почувати. Після кривдник скористався моментом та зґвалтував дитину, закрив її в гаражі та пішов по своїх справах.
Оскільки дівчинка не виходила на зв’язок, в поліцію із повідомленням про зникнення звернулась її матір. За кілька годин правоохоронці розшукали дівчинку та затримали підозрюваного. Фігуранту повідомили про підозру за чотирма статтями. Санкція найбільш тяжкої статті передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
Що робити, якщо дитина стала жертвою сексуального насильства?
- Негайно повідомте відповідні служби: службу у справах дітей, соціальну службу і поліцію.
- Слухайте дитину уважно, намагаючись не виражати свою тривогу. Це є проявом довіри з її боку, і важливо бути для неї підтримкою.
- Утримуйтесь від надання марних обіцянок типу "Обов'язково дізнаюсь і покараю" або "З тобою більше такого не станеться".
- Не намагайтесь переконувати дитину забути про подію або не згадувати її.
- Передайте дитині, що вона не винна у тому, що трапилося.
- Зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця, який допоможе розробити стратегію реабілітації дитини, враховуючи її вік, стрес і тяжкість психотравми.
Якщо ви стали свідком насильства або постраждали, знову дзвоніть за номером "102" для отримання допомоги.
"Коментарі" писали, що у Києві затримали рецидивіста за жорстоке вбивство рідної сестри. За даними відомства, 58-річний киянин вже притягувався до кримінальної відповідальності.