З ініціативи «Удару» Київрада звернулася до Кабміну і ВР прийняти закон про ефективну систему тероброни

Київрада звернулася до Кабміну і ВР щодо об'єднання зусиль у розробці законопроекту, який врегулює питання функціонування ефективної системи територіальної оборони. Рішення підтримали 77 депутатів, повідомляє офіційний сайт КМДА. Звернення розроблено з ініціативи "Удар" і представлено лідером партії Віталієм Кличком.


Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що законопроект повинен бути розроблений і прийнятий в стислі терміни.


"Ще у 2015 році Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні було передбачено розробку та прийняття закону" Про територіальну оборону України ". Але в державі, восьмий рік протистоїть збройної агресії, до цього часу немає закону, який би детально врегулював питання територіальної оборони України. З огляду на те, що сьогодні Росія тримає біля кордону з Україною більше військ, ніж будь-коли з 2014 року, вкрай необхідним є прийняття в стислі терміни сучасного закону про основи територіальної оборони України", - підкреслив лідер" УДАРу".


Він зазначив, відсутність узгодженої позиції органів державної влади призвело до того, що таке гостре питання до сих пір залишається не врегульованим на рівні профільного закону.


"Саме тому Київська міська рада звертається до Кабінету Міністрів України як вищого органу в системі органів виконавчої влади, і до Верховної Ради України з вимогою об'єднати зусилля розробників законопроектів і забезпечити прийняття в стислі терміни закону, який врегулює питання функціонування сучасної та ефективної системи територіальної оборони", - додав Кличко.

 

Він зазначив, що відповідний закон повинен:


Чітко регламентувати і деталізувати повноваження органів державної влади, місцевого самоврядування, військового управління, закріпити права та обов'язки громадських організацій та громадян, завдання складових сил сектора безпеки та оборони, визначити джерела фінансування заходів, загальний склад, структуру, чисельність підрозділів територіальної оборони, їх підпорядкування і порядок комплектування тощо;


Визначати дві складових територіальної оборони: військову і цивільну, що дозволить залучати підрозділи територіальної оборони вже в мирний час;


Передбачити законні підстави притягнення в мирний час підрозділів територіальної оборони до виконання завдань, пов'язаних із захистом і допомогою населенню, до участі у виконанні інших обмежувально-режимних заходів, які здійснюються в порядку і на умовах, визначених законодавством України.


Нагадаємо, що раніше "Коментарі" повідомляли про те, що Київрада просить Кабмін погасити заборгованість за пільгові перевезення.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися