У новоствореному БЕБ не повинні працювати податківці, інакше цей орган буде корумпованим - Данилюк

Якщо Бюро економічної безпеки (БЕБ) очолять представники старих правоохоронних і податкових структур, цей орган буде підконтрольним, корумпованим і каральним за своєю суттю. На цьому наполягає автор концепції БЕБ Олександр Данилюк, передає інформаційне агентство Interfax-Україна за підсумками пресконференції.


Він заявив, що люди, які працювали в таких структурах як податкова міліція, національна поліція, СБУ, не можуть очолювати БЕБ.


"У БЕБ більшість людей, які будуть працювати, повинні прийти з приватного сектора, оскільки більшість людей з СБУ, національної поліції, податкової поліції не здійснюють діяльність в інтересах громадян і держави, там панує корупція, свавілля. БЕБ повинно стати фінансовим НАБУ, тобто незалежним, професійним, яке спеціалізується саме на боротьбі з економічними злочинами, а не на корупції", - зазначив Данилюк.


За словами Данилюка, є велика загроза того, що орган стане політично залежним.


"Провести Мельника, який зараз є керівником Державної фіскальної служби, це та ж податкова міліція, тому що він зрозумілий, він контрольований, він забезпечує виконання політичних замовлень Офісу президента", - говорить Данилюк.


Він висловив надію, що громадський резонанс вплине на ситуацію.


"БЕБ - це як потужна зброя і питання в тому, хто цією зброєю буде користуватися: злочинець або людина, яка охороняє інтереси держави. Я дуже сподіваюся на те, що і суспільство, і бізнес зараз займуть активну позицію і не дадуть корупціонерам і людям із каральної системи, яку вони раніше очолювали або працювали в цих органах, очолити цей орган, тому що на цьому буде кінець", - підсумував Данилюк.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися