Правоохоронці тиснуть на обраних мерів, але не бачать зловживань при будівництві доріг – КВУ

Обласні держадміністрації розпоряджаються 3% бюджетних коштів

На "Великому будівництві" освоюється 77% бюджетних грошей, але стосовно регіональних Служб автомобільних доріг відкрито лише  3%  проваджень серед усіх, що стосуються місцевих влад. Про це повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель під час пресконференції "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій в міських радах обласних  центрів та обласних державних адміністрацій" в "Інтерфакс-Україна".

За словами Кошеля, обласні держадміністрації розпоряджаються 3% бюджетних коштів, проте стосовно них відкрито 16% усіх проваджень. А бюджети розвитку громад складають лише 20% від загальної суми бюджетних коштів, але стосовно виборної влади відкрито 81% від загальної кількості проваджень. Тобто правоохоронні органи приділяють особливу увагу діяльності виборної місцевої влади, але не бачать зловживань при будівництві доріг.


picture

"Ми чітко бачимо по графіку, різниця є просто колосальною. Фактично ми можемо говорити про мінімальну увагу правоохоронних органів до Служби автомобільних доріг і максимальну увагу до місцевого самоврядування, обраних осіб", -  зазначив Олексій Кошель.

Під час дослідження КВУ було проаналізовано понад 13 тисяч судових процесуальних рішень, в яких фігурують місцеві органи влади, облдержадміністрації та Служба автомобільних доріг. Загалом 81% судових проваджень стосуються місцевого самоврядування, 16% - ОДА та лише 3% - САД.

При цьому на пресконференції зазначалося, що під час реалізації президентської програми "Велике будівництво" освоюється значно більше бюджетних коштів, ніж органами місцевого самоврядування.

"Тобто обшуки, вилучення документів, інші процесуальні дії в переважній більшості відбуваються в установах і організаціях, які володіють в 5 разів меншими коштами. Натомість  увага правоохоронних органів до САД значно менша. Там корупцію просто не помічають. Жодної логики, жодного пояснення в цьому плані бути не може", - сказав Олексій Кошель.

Дослідження "Аналіз судових рішень щодо проведення процесуальних дій в міських радах обласних центрів та обласних державних адміністраціях" було проведене Комітетом виборців України. Під час дослідження було проаналізовано понад 13 000 судових проваджень, відкритих з січня 2020 року, в яких фігурують різні органи місцевої влади: мери міст, місцеві ради, облдержадміністрації та інші. Лідером з кількості судових проваджень є Київ. 2136 проваджень стосуються діяльності КМДА, тоді як наступного міста за кількістю проваджень – Одеси - лише 234. При цьому загальна ефективність судових проваджень дорівнює 2%. Тобто лише 2% від усіх проваджень, за даними КВУ, набули вироку суду.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися