У Києві покажуть справжній образ Ярослава Мудрого

4 березня в Софійському соборі на території Національного заповідника "Софія Київська" відбудеться презентація призми з тривимірною голограмою справжнього обличчя Ярослава Мудрого.


Саме в Софії Київській розташований саркофаг великого князя Ярослава Мудрого. Але виявляється, що в даний час лежать там кістки тільки його дружини Інгігерди.

Голограма справжнього обличчя Ярослава Мудрого розроблена в рамках проекту "Україна. Повернення історії" в 2017 році для телеканалу "1 + 1". Дані про будови особи отримали за допомогою метод історико-криміналістичної експертизи на підставі моделі черепа, який належав Ярославу Мудрому, повідомляє сайт "Кіевласть". Конструкція була створена на замовлення в Данії.

Над відтворенням справжнього обличчя Ярослава Мудрого працювали історики, археологи, криміналісти, антропологи - більше 30 фахівців. Вони займалися розслідуванням протягом шести місяців, відвідуючи гробниці, архіви Ватикану, США і Росії.

Ця реконструкція образу Ярослава Мудрого кардинально відрізняється від зображення, створеного в радянські часи. Тоді професор Герасимов дав київському князю монголоїдні риси, бороду, шапку для ототожнення зі знаковими для росіян образами царів.

Презентація відбудеться в Софійському соборі 4 березня в 12.00.

Відвідування заходу безкоштовне. Крім того, можна подивитися на унікальну архітектуру храму, який побудував Ярослав Мудрий в XI столітті.

Ранише портал "Коментарі" повідомляв, коли в київські музеї можна потрапити безкоштовноПідписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися