У Києві в травні розпочнуться проблеми зі світлом: це викличе зростання тарифів

В українській столиці після середини травня очікується дефіцит електроенергії, що призведе до зростання тарифів на комунальну послугу

В українській столиці після середини травня очікується дефіцит електроенергії, що спричинить зростання тарифів на комунальну послугу. Про це стало відомо із коментаря, який дав голова сектору енергетики Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель в ефірі комунального телеканалу Київ.

За його словами, до Словаччини припинили експорт електроенергії на кілька днів. Там більша ціна, ніж в Україні. Припинили через те, що не домовилися про перерозподіл доходів. До Молдови експортуємо, але це більші обсяги. 75 мВт експортуємо до Польщі.

"Могли б експортувати у десятки разів більше. З 15 травня у нас в системі прогнозується не профіцит, а дефіцит. У нас виводять атомні блоки на перезавантаження палива, ремонтні роботи", - сказав Оржель.

Він зазначив, що влітку ми будемо з дефіцитом та потенційним імпортом електроенергії. Ці негативні чинники впливають на останнє рішення – підняти тарифи для населення.

Нагадаємо, що в українській столиці співробітники комунального підприємства "Київтеплоенерго" почнуть знімати показники лічильників тепла та гарячої води. Про це стало відомо з офіційного повідомлення, опублікованого прес-службою КП.

За словами комунальників, верифікація даних необхідна для перевірки обсягів тепла, спожитих конкретною квартирою та будинком у опалювальний період, що забезпечує актуальні та справедливі нарахування за послуги. За даними Київтеплоенерго, у столиці майже 13% житлових будинків Києва мають будинкові системи теплопостачання з індивідуальними (квартирними) приладами обліку опалення.

Загалом це близько 125 тисяч квартир у всіх районах міста. Лічильник фіксує обсяг споживання тепла. Його свідчення власник квартири щомісяця передає "Київтеплоенерго" для проведення нарахувань. Підприємство щорічно здійснює звіряння показань, обхід та фіксуючи фактичні дані приладів обліку.

Читайте также