У Києві передумали проводити важливе перейменування у центрі: деталі

В українській столиці передумали проводити перейменування у центральній частині міста

В українській столиці передумали проводити перейменування в центральній частині міста — йдеться про вулицю Німанську у Печерському районі. Про це стало відомо з офіційного повідомлення, опублікованого прес-службою Київської міської ради на його ресурсах.

За словами чиновників, Київрада виключила вулицю Німанську з додаткового переліку об'єктів міського підпорядкування, назви яких пов'язані з її сателітами та підлягають перейменуванню. Назва цієї вулиці є топонімом, що походить від найменування річки Неман – найбільшої та найдовшої річки Литовської Республіки.

Український інститут національної пам'яті рекомендував зберегти вулицю Неманську на карті столиці. Отже назва вулиці не є маркером імперської, радянської і, як наслідок, російської ідеологічної політики і не підлягає обов'язковому перейменуванню.

Нагадаємо, що в українській столиці до невпізнання змінили станцію київського метрополітену "Площа Українських Героїв" - на ній демонтували стару назву "Площа Льва Толстого". Про це стало відомо із офіційного повідомлення прес-служби комунального підприємства "Київський метрополітен".

За словами комунальників, роботи щодо демонтажу провели вночі. Старі літери зняли, але нових поки що немає. Вони з'являться незабаром. У КП повідомили, що вже йде робота щодо їх виготовлення.

Створення нових букв - копітка робота через особливості історичного стилю шрифтів. Кожна буква виробляється поштучно з дотриманням усіх пропорцій, радіусів, розмірів тощо.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися