На iForum Кличко розповів, які цифрові сервіси впровадив і впроваджує Київ

Лідер "УДАРу", мер Києва Віталій Кличко виступив на конференції iForum-2021 і розповів про новітні технології і сервіси, які впроваджує столиця для ефективного міського управління і комфорту киян. Зокрема: контроль безпеки в місті за допомогою інтелектуальних камер відеоспостереження, створення комфортного паркувального простору і сервісів для використання, а також - про розвиток міського додатки "Київ Цифровий".


"Систему технологічного - "розумного" управління містом Київ почав впроваджувати першим в Україні, більше 6 років тому. Стартували ми тоді з "відкритого бюджету", який нам допомагали запускати німецькі партнери. Далі була система ProZorro, яку ми впровадили теж першими. Система електронних петицій, і багато електронних сервісів для киян. І сьогодні я можу сказати, що система управління містом знаходиться у мене в кабінеті. На великому екрані, в онлайн режимі я можу оперативно реагувати на процеси, що відбуваються в місті. Або ж - з планшета, якщо я десь на виїзді й перебуваю не в мерії", - зазначив Кличко.


Мер показав, як виглядає технологічна система управління: всі зведені дані, що показують статистику і реальну картину по всіх сферах життєдіяльності, міста знаходяться на одній платформі та відображаються в онлайн-режимі.


Також Віталій Кличко розповів про проект з моделювання ситуацій і створення ефективної транспортної моделі міста, яка дасть можливість в онлайн-режимі аналізувати завантаженість доріг, планувати капітальні ремонти старих і будівництво нових інфраструктурних об'єктів, грунтуючись на реальних даних і потребах столиці.


"Таку модель Київ планує створити у 2022 році. У нас вже є дані, які можна використовувати не тільки для аналізу поточної ситуації, а й для подальшого прогнозування. Як зміняться потоки транспорту через ремонт дороги? Як вплине погодна ситуація на завантаженість доріг? Яких маршрутів громадського транспорту не вистачає киянам? На ці питання зможемо отримати відповідь завдяки моделюванню. А наступний крок - інтелектуальне управління трафіком. Це дозволить збільшити пропускну здатність доріг і заощадити час на пересування по місту ", - зазначив лідер" УДАРу".


Він окремо зупинився на елементах "розумного міста", які вже кілька років працюють в Києві. Зокрема - система електронних петицій і Громадський бюджет.


"Це - насамперед, інструменти електронної демократії. Коли кожен житель може брати участь у розвитку свого району, міста. Вносити свої пропозиції й реалізовувати проекти. Тільки за 4 роки існування Громадського бюджету в столиці реалізували понад 1000 проектів, ініціаторами яких були кияни. Цього року голосування за проекти на наступний рік розпочнеться 17 серпня ", - розповів Віталій Кличко.


Сучасне місто, за словами мера столиці, - це складна система, все артерії якої - для ефективності управління - повинні бути підключені до мережі з можливістю дистанційного збору даних і управління різними процесами.


"У цьому році ми плануємо забезпечити повне покриття міста бездротовою мережею IoТ, до якої поступово підключимо мільйони інтелектуальних пристроїв-сенсорів. Для чого? Для того, щоб найближчим часом ми могли здійснювати: моніторинг якості повітря і водойм, дистанційний контроль мікроклімату в навчальних та охорони здоров'я, контроль і оптимізацію вивезення сміття, дистанційне зняття показань лічильників, контроль доступу в підвали, дахи, ліфтові шахти в житлово-комунальному господарстві та багато інших інструментів для ефективного управління і для комфорту киян", - розповів Кличко.


Також мер запросив учасників iForum брати участь в обговоренні майбутнього міста в рамках "Kyiv Digital Conf", який відбудеться в столиці 24 листопада.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися