В Україні створять нову поліцію з широкими повноваженнями: де братимуть кошти

Яких видатків потребує створення нової структури

Народні депутати України пропонують створити нову структуру - Військову поліцію. Відповідний проєкт закону зареєстрували у парламенті - №6569-д від 31.05.2024, повідомляє портал "Коментарі".

Відповідно до положень проєкту, нова поліція отримає широкі повноваження. Серед них: 

  • розшук та затримання військовослужбовців у випадках, визначених законом, та розшук військовослужбовців, які зникли безвісти; 

  • проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України;

  • охорона та оборона військових частин та військових об'єктів,

  • контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху ПДР під час використання військових транспортних засобів; 

  • зупинка військових транспортних засобів та перевірка документів у разі порушень їх водіями ПДР, а також припинення використання транспортних засобів;

  • боротьба з ворожими диверсійно-розвідувальними групами на території України;

  • охорона військових об'єктів, військових містечок та їх населення, сприяння його евакуації;

  • відновлення та підтримання порядку і дисципліни у військових частинах;

  • забезпечення дотримання особливого режиму в’їзду і виїзду, а також обмеженні свободи пересування осіб та руху транспортних засобів тощо (перелік повноважень не є вичерпним).

Військова поліція зможе проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури. Такі дії будуть дозволені у невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом.

Військова поліція також здійснюватиме провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання у випадках, визначених законом. 

Як зазначено у пояснювальній записці до проєкту закону, прийняття та реалізація законопроєкту не потребує виділення коштів з Державного бюджету України. 

Автори документа пропонують реалізувати нові положення шляхом реформування Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, зменшення навантаження на інші правоохоронні органи. А спрямувати на кадрове, фінансове та матеріально-технічне забезпечення пропонують вже існуючі видатки.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, чому повістки почали надсилати сімнадцятирічним юнакам.

Читайте также