Київські студенти створили унікальний наносупутник: його вивела на орбіту ракета SpaceX

Науковцям КПІ в умовах війни вдалося завершити розробку супутника

Ракета SpaceX успішно вивела на навколоземну орбіту український наносупутник. Пристрій створили викладачі та студенти Київського політехнічного інституту. Про це повідомляють Вікна з посиланням на Факти ICTV.

Під час війни науковцям вдалося завершити розробку та доставити супутник спочатку до Нідерландів, а потім до Америки. Саме американська ракета Falcon 9 запустила до космосу понад 150 космічних апаратів, зокрема один український.

Вчені, викладачі та студенти Київського політехнічного університету в Україні уважно стежили за тим, як ракета компанії SpaceX Falcon-9 готується до запуску з мису Канаверал у США.

Саме ця ракета вивела на орбіту їхню розробку — український наносупутник PolyITAN-HP-30. З цього моменту розпочався важливий науковий експеримент, розповів один із розробників спутнику.

Заплановано космічні випробування ефективності теплових трубок за умов мікрогравітації. Це потрібно для того, щоб у майбутньому створювати та встановлювати такі системи на різних космічних апаратах.

До 30-річчя незалежності вчені КПІ створили наносупутник. Він є частиною роботи інноваційної платформи Сікорський челендж. У розробці, здавалося б, невеликого устрою брали участь вісім команд студентів із різних факультетів КПІ.

КПІ також розпочав роботи зі створення ще двох видів супутників. Надалі розробки дозволять прогнозувати стихійні лиха та вивчати розвиток рослин у космосі.

Новорічні обстріли пошкодили віварій в КНУ Шевченка: там знаходилися тварини. Корпус "Інституту біології та медицини" КНУ Шевченка постраждав від ракетного обстрілу росіян 31 грудня. Вибуховою хвилею був пошкоджений віварій, де знаходилися тварини. Крім того, зазнали руйнування вітражі, створені українською художницею Ларисою Міщенко.

Читайте также