На Київщині створять ядерний науковий хаб: для чого він потрібний (ФОТО)
ЧАЕС сприятиме будівництву ядерного наукового хабу у Славутичі та допоможе з пошуками шляхів подальшого застосування відчужених територій
У Славутичі на Київщині планують побудувати Північно-український ядерний науковий хаб. Про це повідомили у Національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом", передають "Коментарі".
Таке рішення ухвалили з метою створення необхідних умов для розвитку наукової та бізнесової складової атомної енергетики. Крім того, фахівці там зможуть розробляти рішення для будівництва зеленої енергетики в Україні.
У хабі можна буде поєднати зусилля науково-дослідних інститутів, освітніх установ та енергетичних компаній у створенні нових проектів атомних електростанцій, у вирішенні проблем безпеки їх експлуатації та розвитку суміжної інфраструктури.
Чорнобильська АЕС також сприятиме будівництву цього центру та допоможе з пошуками шляхів подальшого застосування відчужених територій, розвитку зеленої енергетики на базі закритої електростанції. До того ж тут розглядатимуть проекти щодо збереження та утилізації ядерних відходів, які створюються через роботу атомних станцій.
Хаб планують збудувати на базі будівлі Центру професійного розвитку Славутича. Для цього будинок потрібно попередньо відремонтувати: полагодити дах, провести реконструкцію внутрішніх приміщень, оновити комунікації та систему опалення. Потім для центру придбають обладнання, яке дозволить спеціалістам проводити науково-дослідну роботу.
У науковому центрі будуть розміщені конференц-зали, оупенспейси та місцева філія Київського політехнічного інституту.
Коли розпочнуть реалізацію проекту – невідомо, терміни поки що не називають.
закінчують реконструкцію 11 житлових будинків у мікрорайоні Учгосп, які постраждали від обстрілу російських окупантів на початку повномасштабного вторгнення. Роботи стартували у березні 2023 року. У будинках замінили дах та вікна, утеплили фасади. Окремо біля двох будинків посилили конструкцію будівлі та замінили всі двері у під'їздах, щоб мешканці могли спокійно пережити зиму.