Головний адміністратор Київської Оперети виграла приз у Міжнародному конкурсі «Театр у фотооб’єктиві»

Непрофесійний фотограф Оксана Лазепко відзначилася у двох номінаціях

Цьогоріч на конкурс було надіслано 1273 робі. У ньому взяли брали участь фотографи з 19 країн світу: Білорусі, Великобританії, Боснії і Герцеговини, Греції, Грузії, Ізраїлю, Ірану, Індії, Казахстану, Канади, Куби, Литви, Нігерії, Польщі, Росії, Сербії, Словенії, України, Естонії. У підсумку фахове Міжнародне журі обрало 174 фотографії в п'яти категоріях: АРТ, ПОРТРЕТ, ОПЕН і РУХ в МИСТЕЦТВО, РЕТРО.

 Оксана Лазепко

"Коментарі" поспілкувалися з переможницею:

Я не професіонал, у мене самий простий фотоапарат Nikon D 3100. Із фотоапаратом взагалі довго була на Ви, роки півтори тому керівництво оперети на відправило мене на курси до Київської школи фотографії. Вона зовсім близенько від театру працювала.

У конкурсі беру участь вже другий раз. Торік про нього я дізналася з Фейсбуку. Цього вже отримала запрошення від організаторів і відправила певну кількість фотографій на їх електронну адресу. У шорт-лист потрапило дві моїх роботи. Моє фото-переможець отримало приз саме серед аматорів.  Інша робота посіла 3 місце.

Фото Оксани Лазепко

Оксана Лазепко. 3 місце в категорії “Рух в мистецтві” серед аматорів. Національна оперета України. Балет-феєрія “Кармен-сюїта".

Музика Ж. Бізе. Солісти балету Анна Шарабуріна (Кармен) та заслужений артист України Максим Булгаков (Хозе). Балетмейстер-постановник  Вадим Прокопенко.

Фото Оксани Лазепко

Спеціальний приз організаторів у категорії "Портрет" – Оксана Лазепко. Національна оперета України. Дитяча вистава "Україна музична" в рамках проєкту "Перший крок у велике мистецтво". В ролі Кози-дерези артистка хору Анна Кірш. Режисер Богдан Поліщук.

Фото-переможець зроблене під час генеральної здачі казки "Україна музична". Це, коли все відбувається як на справжній виставі, але глядачів немає, я нікому не заважаю, бо мій фотоапарат не працює безшумно.

Влітку минулого року, коли оперета теж була зачинена на карантин, Тетяна  Зілінська виграла грант Українського культурного фонду на дитячий проєкт "Перший крок у велике мистецтво". Це освітньо-пізнавальний проект, він знайомить діток з музичними інструментами, з багатьма поняттями, що пов’язана з театром та виставами.

В рамках проєкту було поставлено і показано онлайн у жовтні 4 чудові казки. Тепер ці дитячі вистави ввійшли до репертуару Театру.

Я дуже скучила за глядачами, ми мали відкрити відреставровану велику глядацьку залу 25 березня, вона просто Вау.

Але знов почався карантин.

Прем’єру нового класного мюзиклу "Доріан Грей" вже кілька разів переносили, у глядачів на неї квитки ще весною минулого року куплені.

Бути театральним фотографом не просто. Театральна фотозйомка вважається одним з найскладніших (в технічному і творчому плані) видів фотографії. 

Звичайно, пандемія внесла свої корективи. Кількість учасників помітно скоротилося. Цього року зареєструвалися 128 осіб (в минулому році - 240 осіб). Але професіоналів стало більше. Ми розуміємо, що прості глядачі, які також могли надіслати свої фотографії або любителі театру (аматори) були обмежені в можливості в поточному році приходити в театр

зазначила  Ірина Аверіна, куратор Міжнародного конкурсу "Театр в фотооб'єктиві"

 

Довідка “Коментарів”

Міжнародний конкурс театральної фотографії "Театр в фотооб'єктиві" (THEATRE EXPOSED) проводиться щорічно, з 2018 року. Брати участь в ньому можуть як професіонали, так і аматори. Для визначення переможців щорічно формується Міжнародне журі, яке голосуванням в онлайн-режимі оцінює і відбирає лонг-альбом Фотоконкурсу. Фотографії учасників не підписуються. Лонг-альбом публікується на фейсбук-сторінці проєкту, де протягом двох тижнів кожен охочий може проголосувати за вподобану фотографію. Підсумки Фотоконкурсу підводяться 27 березня у Всесвітній День Театр


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися