День Києва 2024: коли святкують, історія свята, традиції

Розповідаємо про Київ все і навіть трошки більше

День Києва відзначається щорічно в останню неділю травня. Це свято, яке об’єднує киян та гостей міста, щоб разом вшанувати столицю України, її багату історію, культурну спадщину та досягнення.

Портал "Коментарі" розповідає історію свята, згадує, як відзначали цей день до повномасштабної війни та пояснює, чому кияни так люблять своє місто.


Історія свята Дня Києва

День Києва має відносно недавню історію, оскільки його почали святкувати з 1982 року. Цей рік був визначний тим, що тоді відзначали 1500-річчя від заснування міста Києва. Відтоді свято стало традиційним і його щороку святкують з великою помпезністю та різноманітними заходами. Проте в умовах спочатку пандемії Covid 19, а тепер і повномасштабної війни масові заходи такі, як концерти не проводять. Проте цьогріч в столиці пройде багато інших культурни подій, переважно для дітей.

Київ, як відомо, має давню і славну історію, будучи однією з найстаріших столиць Європи. Згідно з літописом, місто було засноване приблизно у V столітті. Легенда розповідає, що його заснували три брати - Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь. Саме на честь старшого брата, Кия, місто і отримало свою назву.


Традиції святкування Дня Києва

Раніше святкування Дня Києва супроводжувалось численними заходами, які приваблювали тисячі людей:

Концерти та музичні виступи. У різних частинах міста влаштовували концерти, де виступали як відомі артисти, так і молоді таланти. Основні концерти часто проходили на головній площі міста - Майдані Незалежності.

Ярмарки та фестивалі. В центрі міста та інших популярних локаціях організовували ярмарки, де можна придбати сувеніри, вироби народних майстрів, смаколики та традиційні українські страви. Також популярними були різні фудкорти та гастрономічні фестивалі. 

Спортивні змагання. Проводились різноманітні спортивні події, від забігів до змагань з вуличних видів спорту, щоб популяризувати здоровий спосіб життя.

Історичні реконструкції. На День Києва часто влаштовували історичні реконструкції, де можна побачити, як виглядало місто в різні епохи, і як жили його мешканці.

Феєрверки. Святкування завершувалось яскравими феєрверками, які осяювали небо над Києвом і створювали незабутнє видовище для всіх присутніх.

Екскурсії та виставки. У музеях та культурних закладах Києва проводили спеціальні виставки та екскурсії, присвячені історії міста та його визначним місцям.

Сьогодення диктує інші вимоги до святкування та можливості. Люди збираються в цей прогулятися містом, улюбленими місцями, пообідати в закладі та просто вшанувати своє ставлення до столиці України.


Значення свята Дня Києва

День Києва - це не лише нагода весело провести час, але й можливість глибше усвідомити історичну та культурну цінність української столиці. Це свято підкреслює єдність мешканців міста та їхню любов до рідного Києва.

Таким чином, День Києва є важливою подією для всіх, хто любить це місто і цінує його багатовікову історію та культурну спадщину. Це свято символізує не лише повагу до минулого, але й надію на світле майбутнє для Києва та його мешканців.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися