Оренда в Києві: як змінились попит та ціни на квартири

Експерт розповів про зміни на ринку орендного житла у столиці

Ринок оренди житла у Києві за останній час відновився на 80%, але в окремих цінових сегментах. Про причини зростання цін на ринку квартир в ефірі телеканалу "Київ" розповів голова Спілки консультантів з нерухомості Іван Кудояр, інформують "Коментарі".

"Ринок оренди в Києві зараз досить живий. Основна причина — це, звичайно, переселенці. Запорізька область, Харків, Дніпропетровськ — усі їдуть до Києва. Ціни зараз суттєво піднялися за останні два-три місяці. Якщо у червні квартира, яка коштувала до війни 10 тисяч гривень, можна було винайняти її за шість тисяч, то зараз вартість цієї квартири вже 9-10 тисяч, а іноді й 11 тисяч", — сказав Кудояр.

За його словами, ціни на оренду житла зросли не тільки через підвищений попит, а й через зростання курсу долара.

"Ринок нерухомості прив’язаний к долару. Купівля прив’язана к долару. Ріелтори кажуть, що якщо три-чотири місяці у них в роботі було 10-15 варіантів на здачу в оренду, то зараз не залишилося жодного, їх практично усі орендували, працювати ні з чим. Це в дрібному сегменті — 10-12 тисяч гривень", — зазначив експерт.

Голова Спілки консультантів з нерухомості повідомив, що в інших цінових сегментах ціни на оренду квартир поки що не зростають навіть до довоєнного рівня.

"Якщо взяти трохи більший сегмент — 20 тисяч гривень — там ціна впала. Та квартира, що коштувала 20 тисяч до війни, зараз десь 13-16 тисяч гривень. Більш дорожчий сегмент: квартира, що до війни коштувала 1,5 тисячі доларів, зараз можна орендувати за 800-1000 доларів", — розповів ріелтор.

Серед орендарів квартир у Києві зараз багато переселенців з Харкова та Запоріжжя. Люди намагаються оселитися у столиці, подалі від активних бойових дій, що тривають в цих регіонах.

"Студенти насправді несильно впливають на ринок нерухомості. Вони несильно впливали на ринок і рік тому, і два роки тому. Сказати, що вересень давав якийсь сплеск, ні. Це просто сезонний сплеск. Вересень завжди активніше за літо, але студенти впливають на ринок десь на 5-10%, але глобальне не впливають", — заявив Кудояр.

Зараз не користується попитом елітне житло у Києві — ані оренда, ані купівля.

"Люди не купують дорогі квартири. Це велика рідкість, коли є угода на 200 тисяч плюс. Так само і оренда квартир — мало хто зараз орендує квартири за дві-три тисячі доларів. Загалом орендують найдешевше житло. У Києві основний сегмент квартир — це економ-класу: хрущівки, дев’ятиповерхівки, Троєщина, лівий, правий берег. Їх дуже багато, і їх орендують в основному", — підсумував експерт.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що бюджетні варіанти оренди житла можна знайти у Деснянському, Святошинському, Дніпровському, Оболонському, Подільському та Дарницькому районах Києва.

Найпопулярніші міста Київщини серед орендарів житла у липні — Бровари, Ірпінь, Бориспіль, Буча та Васильків. Найдоступніші ціни на оренду однокімнатних квартир у липні були у Бородянці, а також у Бучі, Борисполі, Гостомелі, Василькові та Ірпені.

Читайте також, що розповів експерт про ситуацію у будівельній галузі та з новобудовами у Києві.

Читайте также