Литва профінансує проекти з відбудови у Київської області

Затверджені перші об’єкти аварійної реконструкції

Литовський уряд затвердив перші проекти аварійної реконструкції в Київській області. Про це поінформувала прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте, передають "Коментарі".

За її словами, литовці допоможуть українцям у відбудові дитячого садочка в Ірпені, школи у Бородянці та стратегічно важливого мосту через річку Трубіж, який було підірвано, щоб заблокувати спробу прориву російських окупантів на Київ. Такими новинами Литва привітала Україну з Днем Незалежності.

Окрім того, в Литві анонсували будівництво мобільного житлового комплексу, проте очільниця литовського уряду Інгріда Шимоніте не уточнила, де саме планують зведення тимчасового житла та інші подробиці проекту. Також поки що невідомо, скільки грошей планує витратити уряд Литви на аварійні проекти з відбудови у Київській області.

На минулому тижні Бучанський міський голова Анатолій Федорук анонсував початок проектування нової школи та дитячого садочка. Будувати нові навчальні заклади допоможе литовський бізнес. Відповідний меморандум про співпрацю підписали мер Бучі Анатолій Федорук та представник литовської інвестиційної компанії. В новій школі зможуть навчатися 720 дітей, а у садочку — 150 дошкільнят. У школі планують облаштувати три десятки класів, бібліотеки та читальні зали, комп'ютерні класи, майстерні, стадіон, біговий майданчик та спортзал, а також кухню на 220 місць. І школу, і дитячий садочок побудують в новому мікрорайоні.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що між Україною та Туреччиною підписано меморандум про відновлення зруйнованих російськими окупантами інфраструктури українських міст. Першим спільним проектом стане відбудова Романівського мосту через річку Ірпінь. Цей шляхопровід також підірвали на початку повномасштабного вторгнення російських окупантів, щоб зупинити наступ на Київ.

Нагадаємо, у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну російським окупантам не вдалося захопити Київ завдяки завчасно підірваним мостам через річку Ірпінь, хоча бої вже велись в межах столиці. Що розповів про наступ на Київ військовий експерт — в нашому матеріалі.

Читайте также