В Києві знову пробують приватизувати недобудований корпус лабораторії

Що відомо про об’єкт продажу та аукціон

У Києві оголосили нову дату приватизації недобудованого лабораторно-експериментального корпусу, який не змогли продати торік. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на інформацію Фонду державного майна України.

Відомо, що об’єкт незавершеного будівництва знаходиться у Дніпровському районі Києва на вулиці Алма-Атинська, 8. Лабораторно-експериментальний корпус розташований на території підприємства ВАТ "Київський завод експериментальних конструкцій".

Недобудова складається з дев’ятиповерхової залізобетонної будівлі лабораторного корпусу та прибудованого до неї одноповерхового експериментального цеху. Земельна ділянка обмежена з трьох сторін внутрішньозаводськими дорогами, а з четвертої сторони будинком НДІ "Енергопроект". Торцева частина експериментального цеху з однієї сторони прилягає до фасаду будинку інституту. Доступ на будівельний майданчик передбачений через прохідну заводу по асфальтобетонній дорозі. Будівельний майданчик не огороджений та не охороняється, та обмежений з трьох сторін внутрізаводськими дорогами.

Стартова ціна об’єкту незавершеного будівництва становила понад 18 мільйонів гривень. Аукціон мав відбутися сьогодні, 23 січня, однак дату торгів знову перенесли та вдвічі знизили стартову ціну — до понад 9 мільйонів гривень. Нові торги мають відбутися 31 січня 2023 року.

Загальна площа нерухомості становить понад чотири тисячі квадратних метрів. Рівень готовності лабораторного корпусу – 50%, будівлі експериментального цеху – 59%. Найближчі станції метро – "Лісова" (4,9 км), "Чернігівська" (3,6 км) та "Дарниця" (5 км). Відстань від лабораторно-експериментального корпусу до Дарницької площі – 2,3 км, до центру Києва (Головпоштамт) – 13,2 км, автовокзалу – 16,2 км, залізничного вокзалу – 16,8 км, аеропорту "Бориспіль" – 24,2 км, річкового порту – 12 км.

Нагадаємо, Київ виключили з зони можливих бойових дій. Таке рішення влади викликало багато запитань, заявив секретар Національної спілки журналістів України Сергій Лямець, передають "Коментарі". На його думку, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук "зіграла на руку забудовникам", і це рішення — "яскравий факт для розслідування НАБУ".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві через суд вимагають звільнити від самовільної забудови землі в урочищі "Теремки" на території Національного природного парку "Голосіївський". На цих землях та землях автомобільного транспорту здійснено самовільне будівництво нежитлових споруд. Земельні ділянки належать територіальній громаді столиці та забудовані незаконно.

Кияни вимагають від столичної влади створити парк у Дарницькому районі Києва поруч з сміттєспалювального заводу, ТЕЦ та Бортницької станції аерації. Про це йдеться у відповідній петиції, зареєстрованій на офіційному сайті Київської міської ради. Автор петиції №11651 Олександр Супрун вважає, що у Києві на житловому масиві Осокорки необхідно створити рекреаційний парк поруч з озером Вирлиця.

Тим часом у Києві планують створити ландшафтний заказник місцевого значення "Труханів острів-1" на площі у понад 310 гектарів, щоб врятувати територію від забудови. Екологи наголосили, що Труханів острів є останнім островом у Києві на Дніпрі, який не має охоронного заповідного статусу. Подробиці — в нашому матеріалі.

Читайте также