У Києві привласнили приміщення з архівом комунального підприємства

Подробиці розповіли в прокуратурі столиці

У Подільському районі Києва привласнили комунальну нерухомість вартістю понад 14 мільйонів гривень. Про це розповіли в Київській міській прокуратурі, передають "Коментарі".

За даними відомства, мова йде про нежитлові приміщення по вулиці Полковій площею понад тисячу квадратних метрів. Розпорядженням Подільської райдержадміністрації будинок по вулиці Полковій з усіма житловими та нежитловими приміщеннями був переданий на баланс та закріплений на праві господарського відання за КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Подільського району м. Києва". Однак, на підставі підробленого рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області право власності на чотири нежитлових приміщення, де зберігається архів комунального підприємства, незаконно перейшло у приватні руки. Після цього майно було продано.

Подільська окружна прокуратура Києва спрямувала до суду позовну заяву щодо повернення з незаконної приватної власності на користь територіальної громади нежитлових приміщень по вулиці Полковій. Господарський суд Києва відкрив провадження у цій справі. Крім того, за фактом незаконного заволодіння даними приміщеннями триває досудове розслідування. На комунальне майно наклали арешт.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві перемогли в суді в боротьбі проти рейдерського захоплення майна столичного університету. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що мова йде про університет ім. Карпенка Карого та земельну ділянку, на якій розташовані навчальні корпуси Інституту екранних мистецтв. Ці об’єкти розташовані у столиці на вулиці Євгена Коновальця, 18. Північний апеляційний господарський суд Києва визнав недійсним договір про інвестування реконструкцій Української студії хронікально-документальних фільмів з надбудовою головного корпусу для офісних приміщень та будівництва жилого комплексу.

Нагадаємо, що у Київській області почали створювати ландшафтний заказник "Ріка-герой Ірпінь". Його створять на території Білогородської громади. Під охорону візьмуть фрагмент річки Ірпінь довжиною 19,7 кілометри та площею у 198 гектарів. В захисних зонах заказника не можна буде забудовувати та приватизувати землю. Під час перевірки екологи з’ясували, що на території Білогородської громади є щонайменше 20 незаконно розпайованих участків в прибережній смузі річки Ірпінь. Водночас, представники Київського еколого-культурного центру, які опікуються створенням заказника, проводили перемовини й з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним. Однак Маркушин не погодився на створення на території Ірпінської громади заказника "Річка-герой Ірпінь". Екологи пов’язують це з незаконною забудовою в заплаві річки Ірпінь.

Читайте також, що "Київводоканал" розпочав незаконну забудову в заказнику "Деснянські луки".

Читайте также