У Києві розікрали гроші замість очистки водойм — поліція (ФОТО)

Правоохоронці також встановили факти незаконного видобутку піску

Комунальників Києва викрили у розтраті 30 мільйонів гривень, які мали піти на очистку водойм у столиці. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України, передають "Коментарі".

За даними слідства, службовців столичного комунального підприємства викрили у розтраті 30 млн грн. Гроші були виділені для очистки озер у Києві, проте роботи не виконали, зазначають у Нацполіції України.

Посадовці комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради змовились з керівниками підприємств та розтратили понад 30 мільйонів гривень. Ці гроші мали б піти на розчистку та благоустрій озера в Голосіївському районі Києва. Окрім того, що озеро не чистили, на водоймі ще й незаконно видобували пісок, повідомляють правоохоронці.

Виділені з бюджету Києва кошти вивели в "тіньовий" сектор і привласнили. Через це у Києві та Київської області 28 липня провели 12 обшуків. На підприємствах вилучили електронні носії інформації та документацію, яка підтверджує протиправну діяльність фігурантів, наголосили у Нацполіції.

За кількома статями Кримінального кодексу України триває досудове розслідування. Зокрема, за привласнення та розтрату майна, відмивання доходів та службове підроблення фігурантам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Раніше у Державній екологічній інспекції Столичного округу повідомили, що причиною мору риби та птахів у Голосіївському парку Києва можуть бути отруйні хімікати, які могли потрапити до каскаду ставків.

У Голосіївському районі Києва група екологів перевірила Горіхуватські ставки, розташовані у парку імені Максима Рильського. Біля водойм зафіксовано масовий мор птахів і риби. Експерти відібрали проби поверхневої води у ставку для лабораторного дослідження.

Під час обстеження Горіхуватських ставків експерти не зафіксували цвітіння води та сторонніх запахів від водойм. У місцях, де виявили мор риби, виявили високе хімічне споживання кисню та підвищення рівня заліза. На підставі цих показників екологи припускають, що до ставка навмисно скинули невстановлені отруйні хімікати. 

Читайте также