У Києві вкрали пів мільярда з будівництва столичного метро (ВІДЕО)

Подробиці схеми розповіли в поліції

У Києві викрили механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво гілки столичного метро. Про це розповіли в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України, передають "Коментарі".

Правоохоронці досліджують факт можливого заволодіння та легалізації організаторами оборудки 530 мільйонів гривень, які отримані як оплата за будівельні роботи. Для попередження подальших сумнівних операцій із бюджетними коштами заблокували понад 160 мільйонів гривень на рахунках, задіяних у схемі підприємств.

Слідство встановило, що у 2018 році між комунальним підприємством "Київський метрополітен" та підрядником було укладено договір на 5,9 мільярдів гривень. Ця угода профінансована на 4 мільярди гривень. Проте заплановані роботи були виконані лише на 60%, зазначені у договорі строки порушені, а стан будівництва і досі не змінився. В жовтні 2022 року на рахунки підконтрольних підприємств як попередня оплата за будівельні роботи перераховано ще 530 мільйонів гривень, попри на те, що дані підприємства не мали відповідних кваліфікованих працівників і власної спецтехніки.

Напередодні, 22 грудня, поліцейські провели майже три десятки обшуків за адресами фігурантів кримінальної справи. Правоохоронці вилучили фінансову документацію та інші речові докази. Досудове розслідування триває.

реалізували злочинну схему привласнення землі. Слідство встановило, що у 2016-2017 років посадовці сільської ради Віти-Поштової ухвалили низку незаконних рішень, що призвело до вилучення із власності Міністерства оборони України земельних ділянок площею близько двадцяти гектарів. Землю під будівництво котеджного містечка безоплатно отримали 35 підконтрольних посадовцям осіб.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори від створення на цій території військового кладовища. В КЕКЦ зазначили, що Лиса гора має подвійний заповідний захист, як регіональний ландшафтний парк та як пам’ятка містобудування-об’єкт культурної спадщини національного значення. На цій території близько двох десятків червонокнижних видів рослин та тварин, а також ще є пам’ятка культури Трипільського періоду. Попри це Київська міська рада ухвалила рішення про розробку проєкту детального плану території для розташування Національного військового меморіального кладовища на території урочища Лиса гора площею 140 гектарів. Статус заповідної землі планують змінити на статус земель для будування, вважають екологи.

Читайте також, що у Києві на березі Дніпра знесуть незаконну забудову.

Читайте также