У Києві намагалися поштою відправити цінні журнали сорокових років до Китаю

Ці календарі — одні з перших спеціалізованих радянських видань

Київські митники затримали колекцію друкованих видань сорокових років ХХ століття. Запобігли незаконному переміщенню за кордон у міжнародному поштовому відправленні колекції журналів "Советское фото" та довідників фотографа, які, за висновком експертів, мають не лише культурну, а й історичну, художню та наукову цінність. Надрукована ця періодика у 1929-1941 роках.

Про це повідомляє Київська митниця. 

Під час митного контролю виявлено друковані видання, які мають ознаки старовини, у посилці, що прямувала з Вінничини до Китаю через Київські митниці. Ці видання були направлені на експертизу до Національного музею історії України для визначення їхнього культурного значення. Згідно з висновками експертів, матеріали, які були надані до експертизи, відповідають характеристикам колекції. Серед них є підшивка журналів "Советское фото" за період 1938-1941 років, а також окремо 21 журнал "Советское фото" того ж періоду, а також два календарі-довідники фотографа на 1929-1931 роки.

Як зауважили фахівці музею, ці календарі-довідники – одні з перших спеціалізованих радянських видань, присвячених різним аспектам фотографічної справи. Видання ж "Советское фото" можна вважати унікальним свідченням як загальної радянської, так і української радянської історії. Інформація, яка міститься на сторінках видання, є цінною для дослідників історії фотомистецтва, розвитку прийомів та засобів фоторепортажу.

Частина текстового матеріалу та фотоілюстрації в журналах повністю відображали всі ідеологічні засади радянської  тоталітарної держави. Тож видання є цінним історичним джерелом для дослідників радянського повсякдення та особливостей радянської тоталітарної пропаганди. Враховуючи всі ці аргументи та значну зацікавленість виданням серед колекціонерів, фахівці констатують його історичну, художню, наукову та культурну цінність, - йдеться в повідомленні. 

Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил. Культурні цінності вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Нагадаємо, на контрабанді старовинних монет та злитків викрили мешканця Київщини. Чоловік під виглядом декоративних сувенірів намагався відправити до Сполучених Штатів Америки культурні цінності.





Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися