У Києві дерусифікували низку міських об'єктів: нові назви

У столиці перейменували ще чотири міські об'єкти

У Києві перейменували ще чотири міські об'єкти з назвами, пов'язаними з країною-агресором та її сателітами. За це рішення проголосувала більшість депутатів Київської міської ради.

Солом'янський район

- Вулиця Генерала Тупікова - вулиця Андрія Мельника.

Шевченківський район

- Вулиця Тургенєвська - вулиця Олександра Кониського;

- Провулок Герцена - провулок Бабин Яр.

Оболонський район

- Вулиця Аляб'єва - вулиця Гулаків-Артемовських.

За словами Володимира Бондаренка, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, міська влада разом із громадянами вже другий рік поспіль активно долучається до процесу деколонізації та дерусифікації топонімів у місті.

Оскільки цей процес не може відбуватися без врахування думки громадян, міська влада спочатку зібрала пропозиції, а потім провела рейтингове онлайн-голосування щодо перейменувань об'єктів у місті. Громадяни зробили свій вибір, і за результатами голосування депутати Київської міської ради прийняли рішення.

У місті-герої Києві, за словами Бондаренка, не повинно бути топонімів, які прославляють російську імперію або тоталітаристський режим.

Нагадуємо, що в Подільському районі Києва вулиці Олексія Терьохіна повернули її історичну назву - Троїцько-Кирилівська.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися