Зеленський розповів, чому річка Ірпінь стала секретною зброєю (ВІДЕО)

Подробиці про оборону Києва від російських окупантів

Російські окупанти були змушені тікати з Київщини під натиском Збройних сил України, а допомогла українським військовим природна перешкода для ворожих військ. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, передають "Коментарі".

За його словами, допомогла українським захисникам річка Ірпінь. Після підриву дамби російські танки не змогли дістатися Києва та стали гарною мішенню для Збройних сил України.

"Під натиском українських воїнів російські окупанти були змушені тікати з Київщини. Цьому сприяла ще одна секретна зброя, яка вже кілька століть допомагає воїнам України захищати ці землі від ворожих навал", — йдеться в коментарі Зеленського до оприлюдненого відео про оборону Києва.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області почали створювати ландшафтний заказник "Ріка-герой Ірпінь". Його створять на території Білогородської громади, а Білогородська сільська рада вже погодила проект. Під охорону візьмуть фрагмент річки Ірпінь загальною довжиною 19,7 кілометри та площею у 198 гектарів. В захисних зонах заказника не можна буде забудовувати та приватизувати землю. Під час перевірки екологи з’ясували, що на території Білогородської громади є щонайменше 20 незаконно розпайованих участків в прибережній смузі річки Ірпінь. Водночас, представники Київського еколого-культурного центру, які опікуються створенням заказника, проводили перемовини й з Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним. Однак Маркушин не погодився на створення на території Ірпінської громади заказника "Річка-герой Ірпінь". Екологи пов’язують це з незаконною забудовою в заплаві річки Ірпінь.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися