Гості з Ради Європи відхилили запрошення на захід Зеленського, щоб потрапити на форум Кличко - ДТ

Зеленський відхилив запрошення Кличка на муніципальний форум Асоціації міст України (АМУ) і на противагу провів панель по децентралізації форуму "Україна 30". Про це йдеться в матеріалі видання "Дзеркало тижня" (ДТ).

"Участь в муніципальному форумі беруть понад півтисячі учасників: голови громад, які входять в АМУ, депутати місцевих рад, представники державної влади, парламентарії. Відкривав форум голова АМУ і мер Києва Віталій Кличко, останній день заходу відкриє голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Глава держави був запрошений на форум Асоціації міст України. Але президент не пішов на нього. Однак, за інформацією наших джерел в ОПУ, присвячену децентралізації панель на форумі "Україна 30" перенесли таким чином, щоб збіглася у часі із заходом АМУ в Одесі", - йдеться в матеріалі.

В "Дзеркалі тижня" зазначили, що альтернативний захід президента не отримав міжнародної підтримки.

"Міжнародні партнери, які ще півроку тому дали згоду на участь у плановому форумі АМУ, в оперативному порядку отримали від ОПУ запрошення на президентський форум "Україна 30". Однак очікувано не змогли прийняти цю пропозицію.

У форумі АМУ взяли участь генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ в галузі управління та децентралізації в Україні Георг Мільбрадт, депутат Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель, міжнародні експерти, представники партнерських асоціацій місцевого самоврядування з інших країн", - йдеться у статті.

Журналісти зазначили, що проведення Банковою альтернативних заходів, створення Конгресу регіональних рад на противагу АМУ, яку очолює Кличко, і тиск на мера столиці - це спроби посилити вплив на місцеве самоврядування, які шкодять країні.

"Очевидно, що протистояння між Банковою і Кличком, який очолює АМУ, загострюється. Цього разу воно набуло зовсім конкретну форму не просто відмови президента взяти участь, а й організації альтернативного майданчика. У контексті створеного під патронатом президента Конгресу місцевих і регіональних влад очевидна лінія Банкової політично розділити і підім'яти під себе місцеве самоврядування. Що навряд чи йде на користь державі", - вважає автор матеріалу.

У статті також нагадали, що Зеленський став на сторону силовиків, особисто звинувативши мера столиці і його команду в корупції, і погрожував звільнити Кличка з посади голови КМДА.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися