«Руки геть від Києва та киян!» – під Радою влаштували флешмоб проти закону про столицю

Вранці 18 листопада кілька сотень киян влаштували під Верховною Радою флешмоб "Руки геть від Києва та киян!", вимагаючи зняти з розгляду законопроєкт про столицю і розробити новий, узгоджений із висновками Ради Європи та Венеційської комісії.

Кияни вимагали зняти з розгляду закон про столицю, вважаючи, що таким чином "Слуги народу" намагаються узурпувати владу в Києві. Вони виступають проти розділення посад міського голови Києва та голови КМДА.

"Слуги" пролетіли на виборах і тепер хочуть в обхід киян керувати містом, призначивши свою людину керівником КМДА. Саме тому закон про столицю ухвалюється в турборежимі", - казали учасники флешмобу.

Згідно з листівками та плакатами, учаснику флешмобу висували до влади наступні вимоги:

Зняти з розгляду законопроєкт про столицю від "слуг".

Ухвалити європейський Закон для киян, а не для Банкової

"Тому ми тут, кияни, активісти, громада міста, щоб голосно заявити слугам: руки геть від Києва! Руки геть від киян", - казали вони.

Як повідомлялося, у четвер, 18 листопада, Верховна Рада голосуватиме за розгляд законопроєкту про столицю за спецпроцедурою, за якої депутати не зможуть подавати правки та відстоювати свою позицію у виступах. Законопроєкт "Про місто Київ – столицю України" був поданий до парламенту та проголосований в першому читанні восени 2019 року. На друге читання його винесли лише через 2 роки. 17 листопада 2021 року Рада Європи надіслала критичні Висновки до цього законопроєкту, порадивши, зокрема, скоротити втручання посадовців держадміністрації у справи органів самоврядування. Віталій Кличко раніше надіслав текст законопроєкту до Венеційської комісії. Його розгляд ще триває, але джерела у Комісії вже повідомили, що висновки будуть негативними.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Nadija

18 листопада 2021, 14:02

Если этот спортсмен, ещё немного порулит,Киева не будет!

Виктор Тор

18 листопада 2021, 09:24

Большой привет любителям бокса,городских пробок,городского мусора,Микитася,тупизма и непрофессионализма,продажности за 200 гривень.Шоб вы так жили !!!

Віра

18 листопада 2021, 08:50

Яка такса за участь у мітингу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися