Причиною авіакатастрофи в Броварах може бути незаконна забудова

Що відомо про одну з версій, яку не оприлюднило слідство

Незаконна забудова висотними житловими комплексами промислової зони в Броварах вздовж вулиць Петлюри-Металургів могла стати причиною аварійного маневру пілота гелікоптеру для уникнення зіткнення. Про це заявив експерт з державного управління та містобудування в Національній академії державного управління при президентові України Віктор Глеба, передають "Коментарі".

"Пілот гелікоптеру йшов по азимутах льотної карти в районі СЗЗ коридору глісади аварійної посадки військового аеродрому і в тумані побачив висотку... зробив маневр, який перетворився в смертельний віраж", — заявив Глеба.

За його словами, на генплані та зонінгу територія промзони показана синім та фіолетовим. Житло з садочком "Джерельце" в жовтому кольорі.

"Отже гелікоптер міг летіти над промзоною на висоті 50-70 метрів поки перед ним не з'явилась 78 метрова стіна ЖК. Яким чином санітарно-захисна зона військового об'єкту в інженерному коридорі аварійних польотів, забудована 20-поверховими житловими комплексами вздовж вул. Петлюри???" — розмірковує експерт.

На його думку, незаконний зонінг погодили з підлогом документів.

"Хто відповість за порушення містобудівного законодавства, державних норм і правил у будівництві? Де той хитр@&@ний автор шедевру житлового будівництва? Як дали дозвіл? Чому розділ Інженерно-технічних заходів цивільного захисту територій промзон ніхто не читав, при погодженні проекту будівництва. Державна служба України з надзвичайних ситуацій щось чула про такий розділ?" — оприлюднив перелік питань Глеба.

Розпочато досудове розслідування за фактом авіакатастрофи у Броварах. За даними слідства, 18 січня 2023 року внаслідок падіння гелікоптера сталося займання дошкільного навчального закладу та прилеглих житлових будинків. Загинули 14 людей, з яких одна дитина. Серед загиблих — керівництво Міністерства внутрішніх справ України. Ще 24 особи отримали поранення, з них 10 – діти. Постраждалих доправили до медичних установ.

Уряд призначив голову Національної поліції України Ігоря Клименка заступником міністра внутрішніх справ та поклав на нього виконання обов’язків керівника МВСВ Національній поліції України оприлюднили наслідки падіння гвинтокрила в Броварах.

Під час авіакатастрофи в Броварах загинули:

        міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський;

        перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін;

        державний секретар МВС Юрій Лубкович;

        заступник керівника Патронатної служби МВС Тетяна Шутяк;

        начальник управління забезпечення захисту Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковник поліції Михайло Павлушко;

        провідний інспектор Департаменту комунікації МВС Микола Анацький;

        командир повітряного судна - інструктор авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Олександр Василенко;

        пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Костянтин Коваленко;

        бортовий механік авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах прапорщик служби цивільного захисту Іван Касьянов.

Читайте также