Законопроєкт про зменшення доходів місцевих бюджетів послабить обороноздатність країни, - АМУ
Водночас кількість робочих місць в комунальних установах зменшиться.
Асоціація міст України виступила категорично проти ухвалення законопроєкту №7262, який передбачає суттєве скорочення надходжень до місцевих бюджетів. Це призведе до скорочення витрат на територіальну оборону, соціальних виплат та послаблення обороноздатності країни в цілому, йдеться в заяві АМУ.
"У разі прийняття цього законопроєкту прогнозний обсяг втрат місцевих бюджетів з ПДФО у 2022 році може сягнути 80 млрд грн. Це призведе до послаблення обороноздатності країни, адже у громад не буде коштів на підтримку територіальної оборони, утримання критичної інфраструктури населених пунктів, підтримку внутрішньо переміщених осіб, виплати заробітних плат працівникам соціальної сфери", - заявляють в Асоціації міст України.
Законопроєкт № 7262 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження робочих місць в умовах воєнного стану" пропонує зменшити вдвічі ставку ПДФО з 18% до 9% та встановити ставку 5% для новостворених робочих місць до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан. В АМУ вважають, що такі зміни не допоможуть зберегти та збільшити робочі місця через короткий строк застосування цієї норми. Водночас кількість робочих місць в комунальних установах зменшиться. Не вистачатиме ресурсів і для адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО, компенсації за тимчасове розміщення ВПО, матеріальної допомоги у зв’язку з втратою зарплат тощо.
"Асоціація міст України категорично не підтримує запропоновані законопроектом №7262 зміни. Відповідні звернення надіслано до Офісу Президента України, Уряду, парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики", - йдеться в заяві АМУ.
Проєкт закону №7262 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження робочих місць в умовах воєнного стану" поданий до Верховної Ради 7 квітня народним депутатом Олексієм Устенком.