Мистецьку резиденцію Марії Примаченко відкриють на Київщині (ФОТО)

Що відомо про новий культурний проект

На території Іванківської громади планують створити мистецьку резиденцію на честь всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, передають "Коментарі".

За його словами, свій унікальний стиль українська художниця Марія Примаченко виробила в маленькому селі Болотня, розташованому в Іванківській громаді.

"Марія Примаченко – світовий бренд України. Її творчість надихала тисячі людей. Нею захоплювалися такі видатні митці як Пікассо. Найцікавіше, що в той час, поки картини художниці підкорювали світ, вона майже все життя прожила в селі Болотня, де і виробила свій унікальний мистецький стиль", — зазначив Кулеба.

Голова Київської обласної військової адміністрації побував у селі Болотня та назвав його "справжнім місцем сили". Посадовець повідомив, що над розробкою мистецької резиденції Марії Примаченко в Іванківській громаді працюватиме робоча група.

"Ми хочемо, аби це місце включало в себе комплекс локацій, які б були присвячені життєвому шляху майстрині, та стало територією натхнення й дослідження української культури для тисячі людей", — прокоментував очільник Київської ОВА.

Видатна українська художниця Марія Примаченко створила понад 800 неймовірних та всесвітньовідомих картин. Її ім’я внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва. У травні цього року картину Марії Примаченко "Квіти виросли коло четвертого блока" продали на доброчинному аукціоні майже за 15 мільйонів гривень. Ці кошти передали на потреби Збройних сил України. Наприкінці серпня Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою "Національна легенда України"

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що на Київщині у селі Іванків російські окупанти знищили історико-краєзнавчий музей та майже усі його експонати. В будівлю краєзнавчого музею в Іванкові після влучання ворожого снаряду сталася пожежа та обвалився дах. Працівники закладу під обстрілами рятували експонати. В цьому музеї зберігалися полотна українських митців, зокрема 25 картин всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко. Близько десяти робіт вдалося врятувати, інші експонати згоріли вщент.

Читайте також, чому столична влада не може демонтувати пам'ятник Щорсу у Києві.

Читайте также