Киянам пояснили, чому світла в будинку немає, а платіжки ростуть

За словами гендиректора Yasno, справа у підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють

Незважаючи на обмеження електропостачання, сума платіжок за електроенергію для киян може зрости через підвищене споживання електроенергії після відновлення постачання та затримки в передачі показань лічильників. Про це повідомив Сергій Коваленко, генеральний директор Yasno, на своїй сторінці у Facebook.

Коваленко пояснив, чому рахунки за електроенергію у Києві зростають, навіть якщо в будинках майже постійно немає світла.

Перша проблема - це збільшення споживання електроенергії після відновлення постачання. Коли електроенергія відновлюється, все підключається у розетки - зарядні пристрої для мобільних телефонів, пауербанки, бойлери, пральні машини, пилососи тощо. Споживання різко зростає. З одного боку, таке навантаження може спричинити аварії, тож мешканці знову можуть залишитися без світла. З іншого боку, таким чином компенсується обсяг електроенергії, заощаджений під час відключення світла. Тому наприкінці місяця кияни виявляють, що використовують стільки ж електроенергії, скільки споживали протягом періоду, коли не було відключень.

По-друге, що стосується платіжок, то показники лічильників надходять нерегулярно або із затримкою. Якщо показники лічильника передаються вчасно, в рахунку буде вказано лише фактичне споживання. Якщо споживач невчасно передає показники, енергоспоживання клієнта визначається за середньодобовим споживанням. Це розраховується на основі показань, зафіксованих у попередніх періодах.

Це може призвести до того, що сума рахунку буде вищою, ніж зазвичай, навіть якщо споживання за весь місяць зменшилося через відключення електроенергії. Проте у тих, хто вчасно подає показання лічильника, реальне споживання зменшилося.

Тому, за словами Коваленка, важливо використовувати електроенергію розумно, вчасно передавати показники лічильника та регулярно сплачувати рахунки відповідно до обсягу споживання.

Також стало відомо, які обмеження в електропостачанні встановили для Києва. На 31 січня для столиці обмеження були встановлені на рівні 1012 МВт вдень та 709 МВт вночі.

Читайте также