Перейменування вулиць у Києві: мешканцям потрібно буде міняти документи

Жителям деяких вулиць української столиці потрібно буде внести деякі зміни до документів через перейменування топонімів

Мешканцям деяких вулиць української столиці потрібно буде внести деякі зміни до документів через перейменування топонімів. Про це стало відомо з офіційного повідомлення, опублікованого прес-службою Кабінету міністрів України на урядовому порталі.

Відомо, що оскільки зміна назви вулиці не змінює місце реєстрації, то бігти переоформлювати штамп про реєстрацію в паспорті не потрібно. У міру того, як громадяни змінюватимуть свої паспорти, а також при зміні прізвища адреса змінюватиметься, але спеціально звертатися за цим не слід.

Чи обов'язково вносити зміни до документів на нерухомість? Якщо назва вулиці була змінена, це не робить недійсними документи, що засвідчують право власності на нерухомість. Тому зміни до свідоцтв про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договори купівлі-продажу, дарування тощо. вносити необов'язково. Проте право власника майна звернутися до органу, який займається реєстрацією прав на нерухомість, залишається. Він може подати заяву щодо внесення змін. Так, якщо оформляється купівля-продаж чи дарування нерухомості, то в документах буде вказано нову назву. Тому пакет документів потрібно додати рішення уповноваженого органу про перейменування.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи? Перейменування вулиці вважається зміною місцезнаходження юридичної особи. Відповідно, потрібно змінювати дані про таку юрособу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, змінювати реквізити у чинних договорах, під час виготовлення нового друку, бланків тощо, вносити зміни до установчих документів. При цьому конкретних термінів, у які це потрібно зробити, немає, тому підприємство саме вирішує коли цим зайнятися. Адміністративний збір при внесенні змін до документів не стягується, якщо зміни пов'язані з ухваленням Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону на пропаганду їхньої символіки".



Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися