У Києві посилять охорону цінного об’єкта культурної спадщини

Власника об’єкта культурної спадщини зобов’язали укласти охоронний договір

У Києві прокуратура через суд зобов’язала власника об’єкта культурної спадщини "Особняк Баккалинського" укласти охоронний договір на нього. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, передають "Коментарі".

Прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом про зобов’язання власника укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – "Особняк Баккалинського" по вулиці Іллєнка, 30 у Шевченківському районі столиці.  

Особняк зведено у 1897-1919 роках в стилі історизм із рисами неоренесансу, модерну та еклектики з елементами архітектури відродження, а також цегляного стилю. Він є цінним зразком житлової забудови Лук’янівки початку XX століття, що зберіг оригінальне архітектурне оздоблення фасаду, історичні нашарування, не зазнав змін об’ємно-просторової структури. Особняк є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вулиці Юрія Іллєнка). 

Разом з тим, комерційна структура, яка є власником особняка, в порушення імперативних вимог пам’яткоохоронного законодавства майже два роки ухилялася від укладення охоронного договору на об’єкт культурної спадщини, що ставить під загрозу його збереження та використання у відповідності до режиму використання, визначеного відповідною охоронною документацією. 

За таких обставин Київський окружний адміністративний суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов, зобов’язавши власника об’єкта культурної спадщини укласти охоронний договір.

Нагадуємо, що столична прокуратура відсудила у приватного товариства, яке планувало забудувати земельні ділянки в центральному історичному ареалі Києва, об՚єкт культурної спадщини. "Садибу купця Дмитрієва" повернуто киянам.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися