У Чорнобилі з'явилася тварина, яку екологи не фіксували з минулого століття
Проте у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величні соми
На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на Київщині фотопастки зафіксували наявність рисі євразійської. Цей вид є рідкісним і зник у минулому столітті з території українського Полісся.
Про це повідомляє Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник.
Так, в минулому столітті цей вид повністю зник з території Українського Полісся: фіксувались лише заходи окремих особин з рідкісних репродуктивних оселищ Білорусі. Тепер ось ми хвалимось новими й новими світлинами цього пухнатого хижака з китичками, популяція якого є цілком сталою на заповідній території, - йдеться в повідомленні.
Деякі дослідники з Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника повідомили, що поступово підвищується вода на Чорнобильській АЕС, яка служила як став-охолоджувач. Це призвело до зникнення риби.
"Колись, коли став-охолоджувач Чорнобильської АЕС був повноводим, тут водилось багато великої та малої риби. Подив, а, інколи, й позанаукові фантазії на тему мутантів, викликали величезні вальяжні соми, що піднімались з глибин за їжею", — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що на території Київської області у лісі неподалік української столиці виявили унікального білого оленя.