У Києві на вулицях з'явилися нові таблички: навіщо вони потрібні (Фото)

В українській столиці на різних вулицях міста з'явилися таблички, які розповідають про видатних людей колишнього та сьогодення, на честь яких названо вулиці, прямо з просторів цих вулиць

В українській столиці на різних вулицях міста з'явилися таблички, які розповідають про видатних людей колишнього та сьогодення, на честь яких названо вулиці, прямо з просторів цих вулиць. Про це стало відомо із повідомлення прес-служби Українського інституту національної пам'яті.

За словами істориків, на вулицях столиці з'явилися перші 38 табличок від цього проекту, зокрема, на честь історика та державника Михайла Грушевського, поета та дисидента Василя Стуса, видатного актора Івана Миколайчука, генерала Армії УНР Олексія Алмазова, полковника Петра Болбочана.

Команда проекту збирає цікаву інформацію, яку верифікують історики, і маркує вулиці авторськими табличками (стріткодами), з яких можна перейти на сайт за QR-кодом, щоб дізнатися більше про фігуру з назви вулиці.

На цьому автори проекту не збираються зупинятися – планують "заварити" всю Україну. Адже імен, про які варто знати, крокуючи вулицями міст, у нас багато. Окрім основної діяльності, ця команда створила свій перший освітній проект – "Незламні назавжди. Герої у назвах вулиць". В рамках нього будуть підготовлені матеріали про 10 непохитних українців різних історичних періодів, щоб продемонструвати тривалість історії та нашої стійкості.

На основі цих матеріалів буде створено презентацію для українських шкіл для проведення "Уроків Незламності". Щоб отримати цей матеріал безкоштовно, потрібно заповнити анкету is.gd/7blRc3.

Автори проекту переконані, що історія України – це багато історій окремих чудових людей, про які треба розповідати.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Михаил

6 грудня 2023, 11:17

хороше починання, давно пора було це робити. Краще пізно ніж ніколи. Історія не тільки вчить а і свідчить.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися