На Київщині лікарі попереджають про ризики спалаху небезпечного захворювання

Спостерігається зріст захворюваності у сусідніх країнах

У Києві планують попередити спалах кору, подібний до того, що стався у 2018 році. Наразі існує реальна небезпека повторення епідемії, адже за спостереженнями інфекціоністів кір має циклічний характер, і масові захворювання відбуваються зазвичай кожні 5-6 років. 

На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Крім того, спостерігається зріст захворюваності на кір у сусідніх країнах. Так, за даними Національного порталу з імунізації, у Румунії оголошено епідемію кору.

На початку 2018 року рівень захворюваності на кір щодня зростав у геометричній прогресії. Хворіли діти, дорослі, і здебільшого у складних формах, що потребували госпіталізації. Пам’ятаєте, який ажіотаж серед населення створився тоді щодо вакцинації? Адже перед обличчям реальної небезпеки люди швидко повірили, що по-справжньому захистити їх та їхніх близьких може лише щеплення. Тоді ми в екстреному порядку організували роботу вакцинальних кабінетів у дві зміни, без свят і вихідних, щоб швидко провакцинувати якнайбільше людей. Та вже за перші кілька тижнів 2018-го було вакциновано більше киян, ніж за весь 2017 рік, – нагадала Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту зауважила, що вакцинація і сьогодні лишається єдиним дієвим засобом захисту від багатьох інфекційних захворювань, серед яких і кір. До того ж кір – одна з найбільш заразних хвороб у світі. Із 10 невакцинованих людей, що проконтактували із хворим, 9 захворіють. Тож від рівня імунізації напряму залежить, бути чи не бути епідемії у країні.

Нагадаємо, "Коментарі" писали, що на Київщині судитимуть лікарів МСЕК та їх спільника. За дві тисячі доларів США вони оформлювали довічні групи інвалідності.





Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися