У Києві померли люди від небезпечного вірусу: що відомо

Від початку літа у Києві госпіталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу

З початку літа у Свято-Михайлівській клінічній лікарні Києва підтверджено 17 випадків гарячки Західного Нілу. Серед пацієнтів — 10 чоловіків і 7 жінок з різних районів Києва, а також двоє мешканців Київської та Черкаської областей. Через ускладнення хвороби, зокрема менінгоенцефаліт, троє пацієнтів померли. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Медики наголошують, що вірус гарячки Західного Нілу є особливо небезпечним. В Україні його віднесено до I групи особливо небезпечних інфекцій, а за міжнародними стандартами ВООЗ — до IV групи ризику. Вірус подібний до тих, що спричиняють енцефаліти та гарячку Денге.

Основним джерелом гарячки Західного Нілу є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати до 200 днів. Інфекцію передають комарі, які заражаються, коли п'ють кров інфікованих птахів. Після цього комарі можуть інфікувати людей або тварин через укуси. Випадки зараження людей від контакту з кров'ю хворих тварин трапляються дуже рідко.

Захворювання починається раптово — з ознобу та швидкого підвищення температури, а також симптомів інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У більшості випадків хвороба має сприятливий перебіг, але в деяких випадках можливий розвиток менінгіту або енцефаліту.

"Специфічного лікування гарячки Західного Нілу поки що не існує, терапія переважно симптоматична. Ми рекомендуємо при перших ознаках захворювання звертатися до лікаря і лікуватися під наглядом фахівця", — зазначила Валентина Гінзбург.

Як захиститися від хвороби

Медики радять використовувати москітні сітки, репеленти, а також носити одяг, що максимально закриває тіло, особливо під час перебування на природі. Зі зниженням температури повітря і зникненням комарів ризик зараження значно знижується.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися