У Києві на Дніпрі помітили навалу медуз: причина (Фото/Відео)

У столичній акваторії Дніпра зафіксували прісноводних медуз, які з'являються з-за нагрівання води вище 25 градусів. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній народний депутат і екс-виконувач обов'язків голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

За його словами, медузи знову з'явилися в Дніпрі, в минулий раз їх помічали в серпні 2020 року, вони прісноводні і з'являються при нагріванні води температурою вище 25 градусів. Поява медуз свідчить про те, що Дніпро міліє і заростає, прісноводні медузи мають жало, однак використовують його для лову корми.

Він зазначив, що існує небезпека проживання медуз в акваторії Дніпра, так як їх популяція буде рости і вони почнуть піджати корм інших риб, що зменшить їх кількість. Також медузи будуть псувати якість води, забивати системи водозабору, гідротехнічні споруди та інші механізми.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, що в поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявили 161 забруднювач, серед яких - ртуть, гербіцид атразин, кадмій і нікель. Це може призвести до екологічної катастрофи. За даними аудиту виконання державної програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, показники якості води в Дніпрі значно погіршуються. Останні дослідження виявили значні перевищення вмісту сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів і речовин, які використовується в парфумерії: синтетичного мускусу і важких металів: цинку і міді, а також ртуті, повідомляють у Рахунковій палаті.

Раніше "Коментарі" повідомляли про будівництво нової траси Київ-Кишинів.

Читайте також про закриття київського фунікулера до кінця літа.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Оксана

16 липня 2021, 11:54

А где работа соответствующих структур?? Кто то будет нести ответственность??

Оксана

16 липня 2021, 11:52

Екатерина,

Екатерина

16 липня 2021, 08:40

Нед, вообще-то Киев пьет воду из Десны!

Нед

16 липня 2021, 08:34

В городе Ирпень Киевская область , все нечистоты с многоквартирных домов ( а их построили тысячи за последних пару лет)сливаются в реку Ирпень, которая входит в реку Днепр, вот Вам Киевлянам подарок от нашего мера , пейте на здоровье!

Катя

16 липня 2021, 07:43

*портить качество воды*...Разве медузы не чистят воду?

Валерий

15 липня 2021, 12:41

Это хорошо они почистят Днепр если наши власть имущие не могут то природа сама решила взять быка за рога

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися