Цвітіння Дніпра в Києві: еколог розповів, звідки в річці стільки зелені (Фото)

Стало відомо, звідки на Дніпрі в Києві беруться острівці з водоростей і чи несуть вони загрозу оточуючим. Еколог розповів про те, чи варто переживати. Про це повідомляє видання "Сегодня".

У столичній акваторії Дніпра неподалік від мосту Патона утворилися зелені острівці з водоростей. Екологи відзначають, що це два види водоростей, які зазвичай ростуть на мілководді, де практично немає течії.

Еколог Олександр Соколенко розповів, що це сальвінія і водний горіх плаваючий. Перша занесена до Червоної книги. Вони ростуть на Дніпрі в тих місцях, де глибина води не перевищує пів метра, зазвичай це відбувається в другій половині літа, коли спадає вода. Вчений зазначив, що дані рослин нічим не загрожують екології річки, оскільки є звичайним явищем для Дніпра.

Нагадаємо, що в поверхневих водах річкового басейну Дніпра виявили 161 забруднювач, серед яких - ртуть, гербіцид атразин, кадмій і нікель. Це може призвести до екологічної катастрофи. За даними аудиту виконання державної програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, показники якості води в Дніпрі значно погіршуються.

Останні дослідження виявили значні перевищення вмісту сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів і речовин, які використовується в парфумерії: синтетичного мускусу і важких металів: цинку і міді, а також ртуті, повідомляють у Рахунковій палаті.

Раніше "Коментарі" повідомляли про будівництво нової траси Київ-Кишинів.

Читайте також про закриття київського фунікулера до кінця літа.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися