У Києві з'явилася нова дорожня розмітка для паркування: подробиці (Фото)

У столиці почали наносити нову дорожню розмітку для паркування електросамокатів

У столиці почали наносити нову дорожню розмітку для паркування електросамокатів, це відбувається в рамках меморандуму між міською владою та операторами. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Костянтин Усов на своєму Telegram-каналі.

За його словами, перші рамки для паркування електросамокатів уже з'явилися у центральних частинах Печерського та Шевченківського районів. Він зазначив, що в результаті така розмітка має з'явитися по всьому Києву у чітко затверджених місцях, з яких самокати мають стартувати.

Нагадаємо, що центральна влада планує на законодавчому рівні врегулювати питання користування моноколесами, електросамокатами та гіроскутерами, які сьогодні не є учасниками дорожнього руху. В уряді розробили тимчасовий порядок користування мікротранспортом, згідно з яким у законодавстві з'явиться поняття персонального електротранспорту та визначення обов'язків його користувачів. Таким транспортом будуть вважати засоби, які обладнані електродвигуном, одним, двома або трьома колесами, без сидіння та призначені для руху однієї людини.

Маса транспорту має перевищувати 20 кг, а потужність двигуна – 1 кВт. Такий транспорт не підлягатиме обов'язковій державній реєстрації за умови відповідності характеристикам. Користувачі зобов'язуються не перевищувати допустиму масу засобу та виконувати ПДР, зокрема не сідати на транспорт п'яними. Також забороняється рухатися зустрічною смугою, перевозити пасажирів і користуватися мобільними під час руху.

Користувачі мікротранспорту не повинні створювати перешкод для пішоходів та надавати їм перевагу у русі. Залишати транспорт можна в місцях для паркування велосипедів, якщо для пішоходів залишається понад два метри для проходу, а також в інших місцях, якщо це не перешкоджає пішоходам. На автомобільних парковках, проїжджій частині під мостами, у парках, на території історичних пам'яток такий транспорт залишати забороняється.

Варто зазначити, що у нових правилах не йдеться про якесь покарання за недотримання правил.

Раніше "Коментарі" повідомляли, що траса Київ-Одеса більше непридатна для експлуатації.

Читайте також про можливе подорожчання проїзду у київському метро.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися