У Києві Байкове кладовище знаходиться у занедбаному стані (ФОТО)

Територія поховань стала популярною серед вандалів

У Києві територія Байкового кладовища знаходиться у незадовільному стані та погано охороняється. Про це після виїзної наради розповів депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин, передають "Коментарі".

За його словами, на Байковому кладовищі встановлено лише одинадцять камер відеоспостереження. Це дуже замало для на 70 гектарів території, зазначив Трубіцин. Цим користуються вандали, які викрадають з могил усе, що можна продати.

"Будемо думати, як зробити відеофіксацію на Байковому більш всеохоплюючою. До речі, навколо кладовища дуже багато пунктів прийому різноманітного металу. Тому вандалам навіть не потрібно далеко ходити – вкрав щось з якоїсь могили і одразу здав за гроші фактично на місці", — прокоментував депутат Київської міської ради.

Окрім того, Байкове кладовище знаходиться у занедбаному стані. У деяких місцях розсипається цегляний огороджуваний паркан. Вхідні ворота у вигляді масивної арки, що стилізована під церкву, також у поганому стані. Депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин додав, що столична влада планує вирішити виявлені на Байковому кладовищі проблеми.

Перевірці стану Байкового кладовища передувала крадіжка бронзових бюстів на могилах видатного українського письменника Івана Микитенка та його дружини Зінаїди. Відновленням пам’ятників депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин опікується особисто.

У виїзній нараді також взяли участь представники Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, керівники Байкового кладовища та ритуальної служби.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Бучі Київської області пограбували храм святих апостолів Петра і Павла. Вкрали будівельний інструмент та техніку, розкрили вуличні карнавки для пожертвувань. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися