У зоні відчуження розробили унікальні маршрути: туристи зможуть відвідати раніше недоступні об'єкти

Подорожувати по Чорнобилю можна буде на каяках й всюдиходах

У Чорнобилі для туристів відкрили нові маршрути. Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

Маршрут проходить в межах 30-кілометрової зони, як по суші, так і по воді. Водна частина маршруту дозволить побачити раніше недоступні цікаві об'єкти - затоплені баржі, пристані та техніку, яку використовували ліквідатори.

"Розроблений маршрут є унікальним ще тим, що завдяки використанню SHERP можна буде побачити унікальні локації, які ніколи не демонструвалися раніше. Зокрема, глянути й затоплені баржі, пристані й техніку, що використовувалася ліквідаторами після аварії на ЧАЕС. Зараз кожен охочий може пройти Зону на каяках, а тепер - і на всюдиходах, і побачити іншу зону. Зону, де відроджується унікальна флора і фауна, зону, де радіаційна ситуація постійно перебуває під контролем. Це - важливий етап подолання психологічної травми цілої нації та реалізації величезного туристичного потенціалу держави", - повідомляє Ярослав Ємельяненко.

Перед затвердженням маршруту експерти провели радіаційно-дозиметричний контроль. За оцінками фахівців, контрольні рівні можливого опромінення не будуть перевищені.

Нагадаємо, Київ потрапив в "помаранчеву" зону карантину, жителів чекають нові обмеження.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися