Мешканцям Київщини відшкодували збитки, спричинені спалахом захворювання

У Київській області вирішили умертвити понад 100 голів свиней

В Україні покращилась епізоотична ситуація з африканської чуми свиней (АЧС), однак випадки захворювання реєструються, у тому числі й у Київській області.  Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Держпродспоживслужби у Київській області.

Приміром, у жовтні минулого року на території с. Хоцьки Циблівської сільської територіальної громади Бориспільського району Київської області зафіксували спалах захворювання АЧС. Щоб не допустити поширення захворювання на  засіданнях місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій ухвалили рішення вилучити та умертвити 125 голів свиней.

У Держпродспоживслужбі повідомили: “Відповідно до Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для здійснення протиепізоотичних заходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2008 № 413 (зі змінами), станом на 27.05.2024 компенсовано майнову шкоду, завдану фізичним особам у зв’язку з проведенням робіт щодо ліквідації та профілактики АЧС у сумі близько 414 000 гривень”.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Київській області зафіксували спалах захворювання на африканську чуму серед диких свиней. Хворобу виявили 21 травня 2024 року на території мисливських угідь ТОВ “СМГ “Переяславське” Бориспільського району Київської області. Відповідні комісії ухвалили рішення ввести карантинні обмеження. Дізнатися детальніше про встановлені заборони можна за посиланням.

Нагадаємо, що в одній з громад Київської області стрімко поширюється туберкульоз. Від початку поточного року виявили уже 20 випадків захворювання, хоча протягом усього 2023 року виявили 41 випадок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися