Ціни в Києві: що подорожчало у столиці найбільше

Які продукти подешевшали у столиці в травні

У травні 2024 року споживчі ціни у м. Києві, порівняно з квітнем 2024 року, зросли на 1,8%. Загалом по Україні за вказаний період ціни зросли на 0,6%. У Києві з початку року споживчі ціни зросли на 4,5%, у цілому по Україні – на 2,0%. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Головного управління статистики у м. Києві.

На споживчому ринку столиці у травні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 3,2%. Найбільше - на 20,1% - подорожчали фрукти. На 5,3 - 0,4% зросли ціни на макаронні вироби, овочі, рибу та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, сир і м’який сир (творог), цукор, масло.

Водночас на 11,3% подешевшали яйця, на 4,8 - 0,4% знизилися ціни на молоко, безалкогольні напої, соняшникову олію, хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,5 %, у тому числі на тютюнові вироби – на 1,6 %, алкогольні напої – на 1,3 %.

Одяг і взуття подешевшали на 1,3%, за рахунок здешевлення одягу на 3,0%.

Ціни на транспорт зросли на 2,1% в основному через подорожчання проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 2,7 %.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Києві виникли значні проблеми з харчовими продуктами, через що буде посилено контроль за безпечністю у літній період.

У Києві провели перевірки та виявили численні порушення у питанні зберігання та реалізації харчових продуктів. Які рішення ухвалили задля забезпечення безпечності харчових продуктів та що будуть контролювати інспектори у столиці, можна дізнатися детальніше за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися