Синоптики розповіли, коли покращиться стан повітря у Києві
Причини погіршення стану повітря у столиці
У Києві з 2 вересня фіксуються метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Українського гідрометеорологічного центру.
“За даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського протягом 3 - 5 вересня рівень забруднення діоксидом азоту досягло 5 - 8 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація) в районах: Бессарабської, Галицької площ, вулиць Довженка, Каунаської, Скляренка, Берестейського проспекту”, - уточнили у гідрометцентрі.
Синоптики прогнозують, що метеорологічні умови (жаркий та без опадів характер погоди) та рівень забруднення (тенденція до подальшого зростання) утримаються в м. Києві ще 6 – 8 вересня.
За даними сервісу Київ Цифровий станом на ранок 6 вересня у Києві стан повітря оцінюється як добре - перевищень не фіксується.
Нагадаємо, що значне погіршення повітря кияни помітили ввечері 2 вересня. Тоді у повітрі відчувався запах гару. За даними точок моніторингу повітря у Києві станом на 08:30 3 вересня має оцінку “задовільно”. А датчик моніторингу на вул. Щусева, 20 показує, що повітря шкідливе.
Загалом фіксувалось перевищення РМ2.5 та РМ10.
РМ2.5 - це дрібні, невидимі для ока частки пилу, що утворюються під час промислового виробництва, пожеж та згоряння відходів. Можуть через легені потрапляти у кровоносну систему.
РМ10 - це частки діаметром від 2,5 до 10 мікрометрів у складі пилу, що утворюється внаслідок пожеж і промислових викидів. Частки подразнюють слизові оболонки та можуть потрапляти в дихальні шляхи.
Як пояснили погіршення стан повітря у КМДА, читайте за посиланням.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Чорнобильській зоні вирує масштабна пожежа, що може бути причиною погіршення стану повітря.