Як планують використати цю ділянку землі
На території Національного музею історії України в Києві у ніч на 17 травня демонтували незаконну каплицю УПЦ, зведену поблизу Десятинної церкви. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Національного музею історії України.
У Національному музеї історії України на сторінці у Facebook розповіли, що 16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди, яка у різних формах проіснувала на території Національного музею історії України з 2006 по 2024 рік.
Представники музею нагадали, що "церква-МАФ" була незаконно зведена на землях, власником яких є держава. На території Старокиївської гори та музею колись були язичницькі поховання, князівські палаци й Десятинна церква. Крім того, релігійна споруда була зведена в буферній зоні об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра".
"Національний музей історії України прагне забезпечити максимальний доступ громадян до нашого спільного місця пам'яті. Для цього необхідно усунути всі перешкоди, особливо якщо на те є всі законні підстави", – уточнили у закладі.
Музей має намір використовувати звільнену ділянку для проведення просвітницьких заходів для дорослих і дітей на тему історії України давніх та сучасних часів.
"Також у майбутньому плануються археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами", – йдеться в дописі музею.
Варто зазначити, що у 2004 році директор музею Сергій Чайковський дав дозвіл релігійній громаді УПЦ МП на будівництво каплиці на цій ділянці. Спочатку там з'явився тимчасовий намет, який через рік було замінено на дерев'яну каплицю.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що напередодні в Україні відзначили День вишиванки. Цікаві факти про вишиванку читайте за посиланням.