КИЇВ

“Дорожня карта” для абітурієнта. Особливості вступної кампанії-2008

0

Цього року Україна випробовує нову систему оцінювання знань учнів та нові методи прийому у вищі навчальні заклади. Чи допоможуть нововведення збудувати на вітчизняних теренах європейську модель вищої освіти, покаже час. А поки що "Хрещатик" спробував допомогти абітурієнтам зберегти "твердий ґрунт під ногами" на шляху до майбутньої професії.

Днями по всій Україні пролунав останній шкільний дзвінок. Для учнівської малечі він став початком літніх канікул, а для багатотисячної “армії” випускників — це тільки старт. Не встигла молодь оговтатися від “шокової терапії” зовнішнім незалежним тестуванням, як на черзі нові випробування — випускні іспити та вступ до омріяних ВНЗ. Нові реалії породжують нові запитання. Скажімо, чи потрібно старанно готуватися до шкільних екзаменів, якщо вступати доведеться на підставі сертифікатів? Чи нададуть медалі та відзнаки олімпіад хоч якісь бонуси своїм власникам? Зрештою, яких сюрпризів чекати від літньої вступної кампанії та не заблукати в лабіринтах вузівських коридорів, словоблудстві офіційних документів та інструкцій? Розібратися в перипетіях вступної кампанії 2008 року і спробував “Хрещатик”.

Етап перший — правовстановлювальний. Цього року єдиним документом, що надає випускникам право на вступ до ВНЗ, є сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з того предмета, що відповідає обраному вступником напрямкові підготовки та містить офіційні результати оцінювання знань від 100 до 200 балів. Слід звернути увагу на те, що сертифікати, результат яких менший за 124 бали зі 200 можливих, університети не прийматимуть. Отож, усім, хто не погоджується з оцінками своїх сертифікатів, слід поквапитися із поданням апеляційної заяви до Українського центру оцінювання якості освіти. На це відводять п’ять днів з моменту отримання учнем “конверта-сюрпризу”. Крім того, шкільні випускні іспити також дають учням шанс поліпшити свою оцінку, адже поряд із сумою балів сертифікатів приймальні комісії ВНЗ враховуватимуть під час конкурсного відбору й оцінки атестатів про повну середню освіту, і медалі, володарі яких матимуть переважне право на вступ за умови рівності конкурсних балів.

Далі — другий етап, приймальний. Документи на денну, заочну та екстернатну форми навчання прийматимуть протягом місяця: з 16 червня до 15 липня в КНУ імені Тараса Шевченка, КНЕУ, КПІ, Національному аграрному університеті, Києво-Могилянській академії; в Національному авіаційному університеті — з 23 червня до 16 липня. Примітно, що цього року законодавець надає абітурієнтові змогу “ловити” професію “не вудкою, а сіткою”: документи подавати можна одночасно у кілька ВНЗ, а в межах одного ВНЗ — на кілька факультетів. За таких умов ксерокопії сертифікатів приймальні комісії звіряють з оригіналом. До самого сертифіката додають “джентльменський набір”: заяву вступника на ім’я ректора університету, документ державного зразка про повну загальну середню освіту і додаток до нього — оригінал або копію, завірену університетом або нотаріально за оригіналом, медичну довідку за формою 086-о, 6 фотокарток розміром 3х4 см, паспорт громадянина України, військовий квиток. І — вперед на вступні випробування. Вони цього року мають вигляд конкурсу сертифікатів і тривають з 16 до 25 липня. А втім, збережено умови вступу поза конкурсом для певних категорій вступників: дітей-сиріт, інвалідів І і ІІ груп та дітей-інвалідів віком до 18 років, осіб, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, дітей військовослужбовців Збройних сил України та працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків. Якщо ж ви не маєте пільг і не пройшли за конкурсом, зверніть увагу на навчання за контрактом. Укладання відповідних контрактів з ВНЗ можливе у період з кінця липня до середини серпня, а у деяких випадках — і до вересня. Однак, як розповіли “Хрещатику” працівники приймальних комісій столичних ВНЗ, вартість контрактного навчання в 2008-му зросла порівняно з 2007-м у середньому на 20 відсотків і становитиме, залежно від обраної спеціальності, від 7 до 20 тис. грн за рік.

 

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Останні новини

12:27

К уборке снега в Киеве привлекли 259 единиц снегоуборочной техники

11:40

На Севастопольской площади используют остановку в качестве вешалки

11:17

В Киеве временно ограничат движение на Южном мосту

10:44

Украинская актриса сыграет роль в нашумевшем блокбастере

10:16

Сотрудников аэропорта «Борисполь» отстранили от работы

Архів

kyiv.comments.ua

block2

kyiv.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

  © «Комментарии:», 2014

Система Orphus